امروز: یکشنبه 05 خرداد 1398 برابر با 26 می 2019

بهره برداری ازمجموعه تفريحي گردشگري وگياه شناسي راه ابريشم

  • چهارشنبه, 22 اسفند 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بهره برداری از باغ راه ابریشم مشهد با رویکرد تفریحی و گردشگری  بهره برداری از باغ راه ابریشم مشهد با رویکرد تفریحی و گردشگری http://mashhadomran.ir

بهار که به شهر نزدیک می شود، شکوفه ها ما را به فرا رسیدن بهار نوید می دهد... همه مردم شهر خود را آماده استقبال از بهار می کنند و اینبار در آغاز بهاری نو، باغ گیاهشناسی مشهد در یک آغاز نو مجموعه گردشگری و تفریحی باغ ابریشم را برای گردشگران و زائران و مجاوران با مشارکت سرمایه گذاری خارجی فراهم کرده است تا در نوروز 98  گردشگران مشهدی، چشمه ای دیگر از زیبایی طبیعت و فرهنگ و هنر ایران زمین را ببینند.

در ورودی باغ راه ابریشم، ماشین های قدیمی و کلاسیک به استقبال گردشگران می آیند و گردشگران را به دهکده صنایع دستی و اقوام می برند تا از نزدیک با هنر و فرهنگ و صنایع دستی ایران آشنا شوند.

سپس چشم نوازی باغ گیاهان گرمسیری همه چشمها را خیره می کند و از سویی دیگر،باغ طبیعت و شادی کودکان ، بچه های کوچک را به سمت باغی می برد تا در آغوش طبیعت و سنگ و خاک زندگی اصیل را در هوای بهار تجربه کنند.

باغ راه ابریشم ، باغی به وسعت آداب و سنت و فرهنگ و اندیشه است که حالا امسال قراراست ،با جاذبه های گردشگریش ، زائران و مجاوران را به گشت و گذاری آرامش بخش فرا بخواند و با ویژه برنامه های نوروزی اوقات خوشی را سپری کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،نفيسه اصغري مديريت بهره برداري مجموعه در اولین نشست خبری گفت: این مجموعه از سال 1396 با سرمایه گذاران داخلی و خارجی به عنوان دومین مجموعه شاخص کشور در این حوزه فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی گفت: این مجموعه با هدف گسترش صنعت گردشگری، صنایع دستی و آشنایی با علوم گیاهشناسی و جنبه‌های آموزشی، تحقیقی برای رشته‌های علوم پزشکی، کشاورزی، تعلیم و ارتقای فرهنگ گیاه درمانی راه اندازی شده است.

اصغری افزود: در این مجموعه دهکده صنایع دستی با سازه‌های اصیل ایرانی (هتل کپرکرمان) ساخته شده که مورد تائید یونسکو قرار گرفته و همچنین کلکسیون گیاهان دارویی معطر، باغ سنتی کودکان، جشنواره تخصصی گل‌های داوودی، باغ صخره‌ای و آبشار و مرکز طب سنتی فعالیت خود را در جهت ترویج فرهنگ گردشگری از نوروز امسال آغاز می کنند.

وی با بیان اینکه باغ گیاهان گرمسیری(تروپیکال) درباغ گیاه شناسی به عنوان اولین باغ نمایش کشوری در ایران احداث  شده  که یک شرکت ایرانی، فرانسوی مجری این طرح است، افزود: باغ تروپیکال که ویژه گیاهان و میوه‌های استوایی است و در آن گونه های متعدد گیاهی وجود دارد که سازه‌های آن به پایان رسیده و به‌زودی افتتاح می شود.

وی ادامه داد: باغ تروپیکال در دو فاز ساخته می‌شود که فاز نخست با اعتبار 103 میلیارد تومان به اتمام رسید و فاز دوم در سال آینده به بهره برداری  می رسد که اعتبار مورد نیاز آن را باتوجه به عدم ثبات نرخ ارز و دلار هنوز مشخص نیست.

اصغری گفت: باغ طبیعت و شادی کودکان به مساحت  شش هزار و 300 متر با هدف رشد خلاقیت کودکان و بازی با طبیعت و هنر در طبیعت در نظر گرفته شده است.

وی  گفت:  باغ راه ابریشم  سوم فروردین ماه 98 افتتاح  می شود  و ویژه‌برنامه‌های نوروزی با مشارکت شهرداری مشهد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در باغ گیاه‌شناسی و مجموعه تفریحی گردشگری راه ابریشم مشهد برگزار می‌شود .

وی تصریح کرد: یکی دیگر از کارکردهای مجموعه ایجاد دهکده اقوام است که از همه قومیت ها حضور دارند و سازه ها و چادرها را مستقر کردیم همچنین نمایش زندگی روستایی خراسان را در قسمت دهکده روستایی به نمایش گذاشته می شود.

اضعری در باره  جشنواره دائمی گل های داوودی در باغ گیاهشناسی مشهد اظهارکرد: در باغ گیاه‌شناسی مشهد این مکان در فضایی به مساحت یک هکتار با طراحی منظر مناسب ایجاد شده است که  تاکنون ۷۰۰ نمونه ژنتیکی از گل داوودی از سراسر ایران جمع‌آوری شده که بیانگر پتانسیل ژنتیکی بالای این گیاه در کشور است.
منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3683

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید