امروز: چهارشنبه 18 تیر 1399 برابر با 08 جولای 2020

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان بجستان اعلام کرد: افزایش 20 درصدی اقامت گردشگران در بجستان

  • سه شنبه, 20 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
فزایش 20 درصدی اقامت گردشگران در بجستان فزایش 20 درصدی اقامت گردشگران در بجستان http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،فرماندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرشهرستان بجستان از رشد ۲۶ درصدی گردشگری و رشد ۲۰ درصدی اقامت در شهرستان بجستان نسبت به سال گذشته خبر داد.


 حسین ابراهیمی با تقدیر از عملکرد میراث فرهنگی شهرستان در ستادخدمات سفرنوروز98 با بیان این مطلب افزود: نزول نعمت الهی و تاثیر آن بر طبیعت بجستان یکی از دلایل افزایش بازدید جاذبه های تاریخی و طبیعی شهرستان بوده که بیشترین بازدید جاذبه های تاریخی و طبیعی از کاروانسراها ، مساجد جامع ، بقاع متبرکه ، مناطق کویری و حفاظت شده شهرستان صورت گرفته که نسبت به سال گذشته 26 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات بیش از 12 هزار نفر در اماکن اسکان از جمله مدارس ،خوابگاه های شبانه روزی ، اقامتگاه های بوم گردی، مهمان پذیر ها، پارک ها و کمپ های موقت شهرستان اسکان که با افزایش 20 درصدی همراه بوده است.

ابراهیمی از دیگر برنامه ها و اقدامات تاثیر گذار در ایام تعطیلات را برگزاری جشن های نوروزگاه و همایش های پیاده روی خانوادگی همراه با بازی های بومی ، محلی در سطح شهر و روستاها به منظور نشاط اجتماعی و معرفی بیشتر شهرستان بر شمرد و ایجاد اقامتگاه های بوم گردی را در جذب و ماندگاری مسافران و گردشگران موثر دانست.

شهرستان بجستان در فاصله ی 280کیلومتری جنوب غربی مشهد با عنوان یکی از دروازه های ورودی خراسان رضوی می باشد که مسافران چندین استان جنوبی و مرکزی کشور همچون هرمزگان، فارس ، کرمان ، یزد، اصفهان، خراسان جنوبی و... از این مسیر به مشهد مقدس مشرف می شوند و دارای آثار تاریخی و طبیعی متعدد است.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3754

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید