امروز: پنج شنبه 27 تیر 1398 برابر با 18 جولای 2019

آخرین خبرها

دام‌پروری؛ 46 درصد مشاغل مجریان خودکفایی را در بردارد

  • دوشنبه, 26 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
دام‌پروری؛ 46 درصد مشاغل مجریان خودکفایی را در بردارد دام‌پروری؛ 46 درصد مشاغل مجریان خودکفایی را در بردارد http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید حسین کرابی،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: 46 درصد طرح‌های اجراشده و تسهیلات پرداختی در سال گذشته به مجریان تحت حمایت این نهاد، در بخش دام‌پروری اختصاص داشت.

وی  با اشاره به اینکه بیشترین بخش طرح اجراشده توسط این نهاد در خراسان رضوی به دام‌پروری اختصاص داشته افزود: کمیته امداد استان سال گذشته هفت هزار و 158 فقره طرح را اجرا کرده است که 46 درصد آن با رقم سه هزار و 296 مورد مربوط به دام‌پروری است.

وی با اعلام اینکه تسهیلات پرداختی از منابع داخلی کمیته امداد و بانک‌ها پرداخت‌شده است اظهار کرد: از 159 میلیارد و 911 میلیون تومان اعتبار جذب‌شده در جهت اشتغال‌زایی مجریان تحت حمایت کمیته امداد، حدود 81 میلیارد و 100 میلیون تومان آن در بخش دام‌پروری هزینه شده است.

کرابی با عنوان اینکه واحد اشتغال و خودکفایی در کمیته امداد خراسان از اواخر دهه 60 در استان ایجادشده است افزود: این نهاد تا پایان سال گذشته 43 هزار و 558 طرح دام‌پروری را ایجاد کرده که هفت درصد آن در سال 97 اجراشده است.

معاون اشتغال و خودکفایی از نظارت و بازدید کارشناسان این نهاد از طرح‌های اشتغال تا پنج سال و به‌صورت فصلی و مستمر خبر داد و ادامه داد: 21 هزار و 411 مورد از طرح‌های دام‌پروری همچنان تحت نظارت هستند که در صورت بروز هرگونه مشکل و موانع احتمالی آن را با ناظران خود مطرح می‌کنند تا در اسرع وقت حل شود.

وی به سهیم بودن مجریان طرح‌های دام‌پروری در تولید ناخالص ملی در سال رونق ملی اشاره داشت و یادآور شد: طرح‌های دامپروی در بخش‌های دام سبک، سنگین، نیمه سنگین، طیور و زنبورداری اجرا می‌شود.

 

منبع:سایت خبری کمیته امداد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3782

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید