امروز: چهارشنبه 18 تیر 1399 برابر با 08 جولای 2020

رشد هفت درصدی اقامت مسافران در این استان طی نوروز امسال در مقایسه با سال قبل

  • جمعه, 30 فروردين 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رشد هفت درصدی اقامت مسافران در این استان طی نوروز امسال در مقایسه با سال قبل رشد هفت درصدی اقامت مسافران در این استان طی نوروز امسال در مقایسه با سال قبل http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،فریدون محمدی،دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور گفت: عملکرد ستاد خدمات سفر خراسان رضوی در کشور نمونه و شایسته تقدیراست.


وی در مراسم تجلیل از دست اندرکاران ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی در مشهد افزود: گردشگری و سفر از مهمترین اموری است که رونق اقتصادی جامعه را رقم می زند.

وی ادامه داد: رونق صنعت گردشگری مهمترین تاثیر را در تحقق شعار امسال دارد.

محمدی اظهار داشت: عمومیت، جامعیت و شمولیت بخش خدمات در صنعت گردشگری عامل مهمی در عرصه تولید و موجب رونق اقتصادی است.

وی با بیان اینکه ستادهای خدمات سفر کشور در راستای رونق تولید و خدمات اقدام و تلاش کرده اند گفت: باتوجه به بارندگی های بهاری و وقوع سیل در چند استان کشور، امسال سال ویژه ای در حوزه سفر بود.

محمدی افزود: افزایش ماندگاری در سفر، رشد سفر در استانهای کمتر شناخته شده و توزیع سفر در کشور از ویژگی های سفرهای امسال در کشور بود.

وی اظهار داشت: سفر و گردشگری یکی از مهمترین راه های رونق اقتصادی و خروج اقتصاد از رکود است.

 

رضایتمندی زائران و مسافران در نوروز98

هم چنین استاندار و رئیس ستاد خدمات سفر خراسان رضوی دراین مراسم با اشاره به تلاش های اعضای ستاد خدمات سفر گفت: رضایمتمندی خوبی برای زائران و مسافران در نوروز 98 فراهم شد.
علی رضا رزم حسینی با قدردانی از تلاش های اعضای ستاد خدمات سفردر ایام نوروز 98 اظهارکرد: افرادی که از مسیرهای مختلف وارد استان شدند، جای جای استان را بازدید کردند و با کمترین مشکل مواجه شده اند.

رئیس ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به رضایتمندی زائران و مسافران در این ایام گفت: امیدواریم هر ساله روند خدمت رسانی بهتر شود و بهبود پیدا کند و به عنوان استانی زائرپذیر و گردشگر پذیر میزبان خوبی برای زائران باشیم،زیرااهمیت و جایگاه صنعت گردشگری بر کسی پوشیده نیست.

وی با بیان اینکه میزبانی از میلیونها زائر و گردشگر، افتخار برای خراسان رضوی و مشهد است اظهار داشت: امید است خدمت رسانی به زائران و مسافران استان هر سال بهتر از قبل شده و این استان رتبه برتر کشور در این زمینه را به دست آورد.

وی گفت: رئیس جمهوری عراق در سفر اخیر خود به مشهد با ابراز خرسندی از حضور زائران کشورش در این کلانشهر از صدور ویزای بدون هزینه برای مردم این کشور استقبال کرد.

رزم حسینی افزود: حضور گردشگران موجب افزایش درآمد، رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار در استان می شود.

وی از حضور سرمایه گذاران و فعالیت آنان در رونق اقتصادی استان قدردانی کرد و اظهار داشت: بهبود فضای کسب و کار با برنامه ریزی میسر می شود.

اقامت نوروزی در خراسان رضوی هفت درصد افزایش داشت

هم چنین مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و دبیر ستاد خدمات سفر استان گفت: اقامت مسافران در این استان طی نوروز امسال در مقایسه با سال قبل هفت درصد افزایش داشت.

ابوالفضل مکرمی فر افزود: از 25 اسفند پارسال تا 15 فروردین ماه جاری هفت میلیون و 439 هزار و 295 مسافر در واحدهای اقامتی این استان ساکن شدند.

وی اظهار داشت: در نوروز امسال بیش از 14 میلیون مسافر وارد استان شدند و در این ایام هشت هزار و 343 بازدید نظارتی در بخش اسکان با 26 درصد رشد نسبت به سال قبل انجام شد.

وی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان نیز در این مدت 102 هزار و 820 بازرسی انحام داد که منجر به شناسایی پنج هزار و 685 تخلف و استرداد 23 میلیارد ریال به شاکیان شد.

دبیر ستاد خدمات سفر خراسان رضوی با قدردانی از فعالان کمیته های 12 گانه ستاد خدمات سفر این استان و 40 دستگاه بخش خصوصی در ایام نوروز افزود: خدمت رسانی به زائران و مسافران نوروزی در این استان با خلوص نیت انجام می شود.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3790

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید