امروز: شنبه 02 شهریور 1398 برابر با 24 آگوست 2019

آخرین خبرها

رونمایی از دستاوردهای ساخت داخل و تعمیرات شرکت قطارشهری با 15 میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی

  • سه شنبه, 03 ارديبهشت 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رونمایی از دستاوردهای ساخت داخل و تعمیرات شرکت قطارشهری رونمایی از دستاوردهای ساخت داخل و تعمیرات شرکت قطارشهری http://mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،در مراسمی  از طرح ثبت اختراع ترن واش و پروژه سیستم مدیریت هوشمند یا BMS رونمایی شد. این مراسم در محل دپوی قطارشهری مشهد برگزار شد، از مهم‌ترین دستاوردهای تخصصی ساخت داخل و تعمیرات شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد رونمایی شد.بر اساس این گزارش، این دستاوردها با صرفه‌جویی بیش از 140 میلیارد ریالی همراه است.گفتنی است، در این مراسم از طرح ثبت اختراع ترن واش و پروژه سیستم مدیریت هوشمند یا BMS رونمایی شد.

وحید مبین مقدم ، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد در مراسم رونمایی از دستاوردهای تخصصی ساخت داخل و تجهیز تعمیرات بومی‌سازی شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد با بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار گفت: تحریم‌ها و فقدان لوازم یدکی این شرکت را بر آن داشت تا مهندسی معکوس را در دستور کار مهندسان خود قرار دهد.

 مبین مقدم با اشاره به تکیه بر تولید و توانمندی داخلی، بیان کرد: تاکنون ۷۳ قطعه و ادوات خارجی مهندسی معکوس و بومی‌سازی شده که ۵۵ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی داشته است.

وی با اشاره به ساخت نرم‌افزارهای این شرکت، ادامه داد: دو نرم افزار طراحی شده توسط این شرکت ۱۵ میلیارد ریال صرفه‌جویی داشته است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری قطارشهری ادامه داد: تکیه بر تولید و توانمندی داخلی یکی از راهکارهایی بود که این شرکت در حوزه مهندسی و ساخت راه‌اندازی کرد که تاکنون ۷۳ قطعه و ادوات خارجی مهندسی معکوس و بومی‌سازی شده ۵۵ میلیارد ریال صرفه‌جویی اقتصادی به همراه داشته است.

مبین مقدم با اشاره به کسب مجوز دائم آموزش راهوری قطار شهری مشهد از سوی وزارت کشور در سال گذشته، بیان کرد: تاکنون ۱۸ دوره آموزش راهوری در مشهد برای ۴۴۸ برگزار شده که ۱۷۵ نفر از این تعداد در قطار شهری دیگر شهرها شاغل هستند.

گفتنی است؛ طرح ثبت اختراع ترن واش قطارشهری و سامانه مدیریت هوشمند قطار شهری مشهد در ایستگاه‌های خط یک و همچنین گواهی‌نامه ثبت اختراع دستگاه‌های شستشوی مکانیزه خودکشنده قطار و مجوز برگزاری دائمی دوره آموزش، سنجش، مهارت و صدور گواهی‌نامه راهبری قطار برقی شهری رونمایی شد.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3807

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید