امروز: شنبه 02 شهریور 1398 برابر با 24 آگوست 2019

آخرین خبرها

شهردار مشهد اعلام کرد: افتتاح کامل طرح جلوخان آرامگاه فردوسی تا 6 ماه دیگر

  • دوشنبه, 23 ارديبهشت 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
  افتتاح کامل طرح جلوخان آرامگاه فردوسی تا 6 ماه دیگر افتتاح کامل طرح جلوخان آرامگاه فردوسی تا 6 ماه دیگر mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدرضا کلائی با بیان این مطلب افزود: با اهتمامی که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی برای بازپیرایی جلوخان داشته است، نقشه های تفصیلی و اجرایی در اداره کل میراث فرهنگی استان و سپس در شورای فنی سازمان میراث فرهنگی کشور به تصویب رسید.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی بازپیرایی جلوخان از حدود 7 ماه قبل توسط شهرداری مشهد آغاز شده است و جلوخان در چند مرحله آماده بهره برداری خواهد شد که فاز نخست هم زمان با سالروز بزرگداشت فردوسی بهره برداری می شود.

کلائی افزود: فاز دوم جلوخان نیز تا 6 ماه دیگر بهره برداری و به طور کامل جلوخان بهره برداری می شود.

شهردار مشهد تصریح کرد: بعد از جلوخان نیز پردیس در دستور کار قرار دارد که در حال حاضر مطالعات توسط مشاور در حال انجام است و بعد از پایان مطالعات وارد فاز اجرایی خواهیم شد.

هم چنین ابوالفضل مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در این باره گفت: با توجه به این که در آستانه فصل تابستان و ورود گردشگران قرار داریم برای تسهیل در تردد گردشگران در این مسیر، فاز نخست جلوخان بهره برداری می شود و فاز دوم نیز تا 6 ماه آینده آماده بهره برداری و به صورت یکپارچه افتتاح می شود.

وی ادامه داد: برای پردیس توس نیز تفاهم نامه بین شهرداری مشهد و اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی مبادله و شماور نیز انتخاب شده است که پس از پایان مطالعات قرارداد واگذاری به شهرداری امضا خواهد شد.

مکرمی فر یادآورشد: علاوه برهمکاری در جلوخان و پردیس، پیشنهاداتی از سوی اداره کل میراث فرهنگی استان به شهرداری مشهد ارائه شده است و ظرفیت هایی که برای سرمایه گذاری وجود دارد معرفی شده است.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3902

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید