امروز: شنبه 02 شهریور 1398 برابر با 24 آگوست 2019

آخرین خبرها

راه‌اندازي مجدد تونل الله اكبر با درنظر گرفتن اعتبار 400 ميليارد ريالي

  • چهارشنبه, 25 ارديبهشت 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
راه‌اندازي مجدد تونل الله اكبر با درنظر گرفتن اعتبار 400 ميليارد ريالي راه‌اندازي مجدد تونل الله اكبر با درنظر گرفتن اعتبار 400 ميليارد ريالي mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محمد پارسا،معاون مهندسي و ساخت اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي از راه‌اندازي مجدد تونل الله اكبر با درنظر گرفتن اعتبار 400 ميليارد ريالي در سال 98 براي اين پروژه خبر داد.

پارسا با اعلام اين خبر گفت: پروژه تونل الله اكبر در يك بازه زماني به دليل عدم تخصيص اعتبارات تعطيل شد؛ اما در حال حاضر اين پروژه با در نظر گرفته شدن اعتبار 400 ميليارد ريالي مجددا راه اندازي شده است.

وي افزود: حدود 50 ميليارد ريال از اين اعتبار در قالب اوراق به پيمانكار پرداخت شده است و با توجه به عوامل، ماشين آلات و مصالحي كه وارد كارگاه مي‌شود، شروع خوبي براي اين پروژه محسوب مي‌شود.

معاون اداره كل راه و شهرسازي خراسان رضوي با بيان اينكه احداث تونل و گذر از ارتفاعات الله اكبر، سخت‌ترين، زمان‌برترين و پرهزينه‌ترين قسمت اين پروژه خواهد بود كه قرارگاه خاتم الانبيا براي احداث آن ورود پيدا كرده است، تصريح كرد: براي اتمام پروژه نمي‌توان زمان قطعي را پيش بيني كرد اما بازهم زمان به چگونگي تخصيص اعتبارات بستگي دارد.

وي يادآور شد: از منظر پيمانكاري، فني و اجرايي مشكلي وجود ندارد و به محض تزريق پول مي‌توان از دهانه ديگر تونل  سه  هزار و 700 متري وارد شد و حتي شيوه تزريق اعتبار مي‌تواند به پيشرفت پروژه و در دستور كار قرارگرفتن تونل‌هاي بعدي كمك كند.

 

منبع:اداره ارتباطات و اطلاع رساني اداره كل راه وشهرسازي خراسان رضوي

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3903

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید