امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

به مناسبت روز صنایع‌دستی اعلام شد؛ ایجاد بیش از ۹ هزار شغل برای مددجویان در بخش صنایع‌دستی خراسان رضوی

  • سه شنبه, 21 خرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
ایجاد بیش از ۹ هزار شغل برای مددجویان در بخش صنایع‌دستی خراسان رضوی ایجاد بیش از ۹ هزار شغل برای مددجویان در بخش صنایع‌دستی خراسان رضوی mashhadomran.ir

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید حسین کرابی،معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی گفت: این نهاد ۹ هزار و ۱۵۲ طرح اشتغال در بخش صنایع‌دستی را ایجاد کرده است.

وی با اعلام این خبر افزود: از ۹ هزار و ۱۴۴ طرح ایجادشده، ۱۵۹ طرح اشتغال بااعتبار یک میلیارد و ۶۷۲ میلیون تومان مربوط به سال گذشته و هشت مورد از مشاغل ایجادشده بااعتبار ۶۴ میلیون تومان مربوط به امسال است.

وی اظهار کرد: ۲ هزار و ۱۴۴ طرح تحت نظارت کارشناسان واحد اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هستند و مابقی با خروج از نظارت ۵ ساله این کارشناسان به خودکفایی رسیده‌اند.

کرابی با اشاره به اینکه نزدیک به ۵/۲ درصد از کل اشتغال ایجادشده در سال گذشته مربوط به بخش صنایع‌دستی بود، ادامه داد: صنایع‌دستی شامل مشاغلی مانند قالی‌بافی، خیاطی، تولیدات چرم، ساخت زیورآلات، گلیم‌بافی، فرت بافی، گل‌سازی، سرمه‌دوزی، عروسک دوزی و معرق و منبت می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان رضوی تسهیلات پرداختی به مشاغل ایجادشده در صنایع‌دستی را شامل خانگی و خوداشتغالی دانست و افزود: تفاوت مشاغل خانگی و خوداشتغالی در فضای کار است که مجری طرح مشاغل خانگی علاوه بر حضور در کنار فرزندان و خانواده، مشغول به کسب درآمد است.

وی با اعلام اینکه به مشاغل خانگی تا سقف ۱۰ میلیون تومان و به مشاغل خوداشتغالی تا سقف ۲۰ میلیون تومان تسهیلات اعطا می‌شود، اظهار کرد: با توجه به افزایش اعتبارات حوزه اشتغال، امیدواریم شاهد افزایش تسهیلات پرداختی باشیم.

کرابی سرآمد مشاغل صنایع‌دستی در استان را ایجاد دهکده فرش در روستای مرندیز شهرستان بجستان عنوان کرد و یادآور شد: در این بخش بیش از ۱۰۰ مجری طرح مشغول به بافت قالی با طرح و ابعاد مختلف هستند و موجب ترویج و احیای سنت ملی قالی‌بافی و فرش دست‌باف شده است.

 

 

منبع:سایت خبری کمیته امداد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3979

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید