امروز: جمعه 29 شهریور 1398 برابر با 20 سبتامبر 2019

آخرین خبرها

بهره برداری از فاز ۲ بوستان محلی راد در منطقه ثامن

  • سه شنبه, 21 خرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 بهره برداری از فاز ۲ بوستان محلی راد در منطقه ثامن بهره برداری از فاز ۲ بوستان محلی راد در منطقه ثامن mashhadomran.ir

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سیدمصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن،شهردار ثامن افزود:در راستای چشم انداز طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی که در افق آن افزایش حدود ۶۵ هکتاری فضای سبز در اطراف بارگاه منور امام هشتم پیش بینی شده است، فاز ۲ پارک محلی راد به مرحله بهره برداری رسیده است.

 وی گفت : عملیات اجرایی این بوستان محلی که در محله راد و محدوده پائین خیابان، کوچه وحدت ۱/۳ و در فضایی به مساحت ۱۳۰۰ مترمربع واقع شده، از ابتدای اسفندماه سال گذشته آغاز و با تلاش مستمر خادمان شهر در منطقه ثامن در  مدت سه ماه به پایان رسید.

نعمتی افزود:احداث فاز ۲ پارک راد با صرف هزینه ای بالغ بر ۴ میلیارد ریال انجام شده که شامل اجرای اتصال به شبکه آبرسانی غیر شرب فضای سبز منطقه،عملیات عمرانی، نصب مبلمان شهری،کاشت درخت و... بوده است و گونه های شمشاد طلایی،رز هفت رنگ،سرو لاوسون،نارون و توت مجنون از موارد کشت شده در این پارک است تا فضای سبز متنوع وزیباتری در اختیارشهروندان قرار گیرد و  ۱۰ نیمکت، ۱۰ عدد سطل زباله و ۱۵ پایه چراغ که در ساخت آن ها از طراحی هماهنگ با نقوش ایرانی و طرح های اسلیمی استفاده شده نیز در آن نصب شده است.

 وی گفت :تا اواسط تابستان امسال نیز عملیات اجرایی احداث فاز۲ ره باغ سلام،فاز۲ ره باغ پردیس، فاز ۲ ره باغ نعیم و بوستان محلی واقع در شهید شوشتری ۷ به پایان  می رسد که در مجموع حدود ۸ هزار مترمربع به فضای سبز منطقه ثامن افزوده می شود و سطح سبز موجود در بافت پیرامون حرم مطهررضوی به رقم تقریبی ۱۱ هکتار خواهد رسید و این در حالیست که پیش از آغاز اجرای طرح کل فضای سبز موجود در بافت پیراموت حرم مطهررضوی حدود  دو و نیم هکتار بوده است.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 3984

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید