امروز: پنج شنبه 25 مهر 1398 برابر با 17 اکتبر 2019

آخرین خبرها

6850 میلیارد ریال برای تقویت شبکه گازرسانی شهر مشهد هزینه می شود

  • دوشنبه, 03 تیر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 6850 میلیارد ریال برای تقویت شبکه گازرسانی شهر مشهد هزینه می شود 6850 میلیارد ریال برای تقویت شبکه گازرسانی شهر مشهد هزینه می شود mashhadomran.ir

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به جمعیت متغییر شهر مشهد در ایام خاص و تغییر تراکم های مسکونی و تجاری این شهر گفت: شبکه گازرسانی مشهد مقدس در سه گام با هزینه ای بالغ بر شش هزار و 850 میلیارد ریال توسعه و تقویت می شود.


به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدحمید فانی،مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که وظیفه اصلی شرکتهای خدماتی، پایداری توزیع در خدمات است اظهار کرد: مصرف گاز طبیعی در شهر مشهد به عنوان کلان شهر زیارتی و سیاحتی کشور، به صورت لجام گسیخته‌ای در سایه مجتمع سازی، آپارتمان سازی، بلند مرتفع سازی و دیگر بخش های مصرفی همانند سی ان جی ها و سی اچ پی ها در مسیر رشد فزاینده ای قرار دارد.

وی افزود: بر همین اساس طرح توسعه و تقویت شبکه گازرسانی مشهد مقدس در سه گام شامل احداث 40 ایستگاه تقلیل فشار، احداث رینگ تقویتی جنوب و اجرای خط انتقال توسط شرکت گاز خراسان رضوی در حال پیگیری است.

فانی با اشاره به پیشرفت 50 درصدی گام اول این پروژه بیان کرد: در این طرح 40 ایستگاه تقلیل فشار گاز با هزینه ای بالغ بر 2000 میلیارد ریال احداث و راه اندازی می شود.

وی با بیان این مطلب که هم اکنون عمده گاز مصرفی مشهد مقدس از طریق ایستگاه‌های شمالی این شهر تامین می شود گفت: در گام دوم، خط تغذیه رینگ جنوبی مشهد به طول 90 کیلومتر در 3 فاز با اعتبار یکهزار و 850 میلیارد اجرا می گردد. طراحی فاز اول این مرحله به اتمام رسیده و آماده پیمان سپاری است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: در گام سوم نیز خط انتقال 36 اینچ به طول 40 کیلومتر با اعتبار 3000 میلیارد ریال شامل 1500 میلیارد ریال هزینه تامین لوله و 1500 میلیارد ریال هزینه اجرا، احداث می شود. پیش بینی می‌کنیم با اجرای این طرح 500 هزار مترمکعب گاز از طریق ایستگاه های جنوبی به رینگ جنوبی تزریق شود.

فانی با بیان این مطلب که تمام مراحل اجرای این سه گام مهم شامل نظارت و تامین اعتبار از محل منابع داخلی شرکت گاز خراسان رضوی پیگیری می شود اظهار امیدواری کرد: با اتمام این پروژه، شبکه گازرسانی شهر مشهد با قدرت بیشتر آماده ارائه خدمات به زائران و مجاوران بارگاه حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) است.

شهر مقدس مشهد دارای یک میلیون و 114 هزار مشترک گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرفی است.

 

منبع:روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4030

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید