امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

شهردارمشهد در دومین نشسست خبری خود خبرداد: ادامه پروژه خط دوم قطارشهری مشهد از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه تا ۲۰ روز آینده به بهره برداری می‌رسد

  • سه شنبه, 18 تیر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
ادامه پروژه خط دوم قطارشهری مشهد از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه تا ۲۰ روز آینده به بهره برداری می‌رسد ادامه پروژه خط دوم قطارشهری مشهد از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه تا ۲۰ روز آینده به بهره برداری می‌رسد mashhadomran.ir

شهردار مشهد گفت:ادامه پروژه خط دوم قطارشهری مشهد از میدان شریعتی تا میدان شهید کاوه تا ۲۰ روز آینده به بهره برداری می‌رسد و قطار تا ایستگاه کاوه در حال تست ایمنی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد رضا کلایی،شهردار مشهد در دومین نشست خبری خود که به ارائه گزارش عملکرد 200 روز خود پرداخت درباره پیشرفت پروژه های قطارشهری مشهد خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی خط چهارم قطار شهر مشهد نیز به زودی آغاز می شود و عملیات حفاری این ایستگاه، از بلوار خواجه ربیع اجرایی می شود.

شهردار مشهد افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان پیمانکار پروژه های قطار شهری مشهد از تخصصی‌ترین حوزه‌ها در بخش حمل و نقل ریلی و تقاطع غیر همسطح است و در پروژه قطارشهری مشهد خوب عمل کرده است و این پروژه از بهترین پروژه های مترویی کشور است.

کلایی ضمن اینکه پروژه آبادگران را برای مشهد مضر خواند، گفت: پروژه آبادگران بر اساس قانون مصوبات و مجوزها را گرفته ولی به لحاظ فنی مصداق کوه خواری است و در عمل به تعهدات برای مجوزها نیز صادق نبوده است و عمده سهام این پروژه متعلق به سازمان تامین اجتماعی است.

کلایی افزود: این پروژه باید شکل مجموعه گردشگری اجرا می‌شد و علاوه بر مجموعه‌های اقامتی، توسعه گردشگری و فرهنگی نیز باید مورد توجه قرار می داد که تاکنون به این تعهد عمل نشده است و تبدیل به منطقه مسکونی لاکچری شده است،لذا دستگاه‌های نظارتی ورود کرده‌اند و سازمان بازرسی کشور نیز بررسی‌هایی انجام داده که همگی در راستای احقاق حقوق مردم مشهد است.

شهردار مشهد گفت: سهم شهر مشهد از این پروژه باید ارائه شود که البته تا کنون هیچ عددی پرداخت نشده و در مجموع، آبادگران از پروژه های پیچیده‌ای است که سال‌ها وبال مردم مشهد است.

شهردار مشهد درباره پیشرفت پروژه میدان شهدا گفت: بخش پلازهای اصلی شهری و معابر پیرامون این طرح کاملاً اجرایی شده است بخش تراز زیرسطحی ایستگاه های مترو و پروژه های میانی این پروژه نیز با سرعت در حال انجام است اما پروژه پیچیده ایست.

کلایی افزود : برای احیاء فضای میدان شهدا نیز با چندین سرمایه گذار در ارتباط هستیم و پروژه تابع شرایط اقتصادی کشور و سرمایه گذاران انجام می شود و به اتمام رسیدن این پروژه تابع شرایط مالی کشور است و تلاش شده کمک سرمایه گذاران باشیم.

شهردار مشهد در باره گره های ترافیکی اطراف حرم مطهر و اخذ عوارض در این محدوده گفت: فضای اطراف حرم مطهر امام رضا (ع) باید امن باشد و حمل و نقل عمومی در این محدوده گسترش پیدا کند اما وضع موجود ترافیکی در محدوده اطراف حرم مناسب نیست لذا تغییر در روندهای فعلی ضروری است.

کلایی خاطر نشان کرد: تا کنون گفت و گویی بین استانداری، پلیس راهور، مدیریت شهری و آستان قدس رضوی انجام نشده و هر نهادی تعدادی مطالعه در این خصوص انجام داده اما مطالعه مشترک و گفتگویی وجود ندارد.

وی افزود: طی آخرین گفت و گوها با آستان قدس رضوی به این نتیجه رسیدم که باید افق کوتاه مدت را از طرح‌های بلندمدت جدا کرد و راه حل های پیاده محور و پاک در اولویت باشد.
شهردار مشهد درباره عوارض اطراف حرم گفت: با پولی شدن طرح ترافیک اطراف حرم مخالفم اما محدودیت‌هایی باید اعمال شود و حمل و نقل عمومی نیز باید در محدوده حرم مطهر رضوی افزایش پیدا کند.

کلایی درباره افزایش پارکینگ های اطراف حرم گفت : افزایش توقفگاه‌های خودرویی با ظرفیت بالا در محدوده اطراف حرم رضوی مهمترین موضوعی است که تا کنون در خصوص آنها با دستگاه‌های مختلف به توافق رسیده ایم و این توقفگاه‌ها باید مبداء حمل و نقل عمومی به سمت حرم باشند.

وی افزود :اولین پروژه پارکینگ در میدان شهدا طی چند روز آینده آغاز می شود و پروژه توقفگاه وحدت در انتهای خیابان نواب صفوی نیز در مرحله درج آگهی مناقصه است..
وی افزود: همچنین مقرر شده آستان قدس رضوی زمینی در میدان بسیج برای ایجاد توقفگاه در اختیار شهرداری مشهد قرار دهد که این پروژه نیز تا دو ماه آینده وارد مرحله اجرایی می شود.

شهردار مشهد گفت: محدوده شهید گمنام مهمترین محوری که در آن دچار مساله هستیم توقفگاه در محدوده شهید گمنام است که مقرر شده آستان قدس رضوی با شرکت نفت به توافقاتی برسد تا بخشی از زمین شرکت نفت به پروژه احداث توقفگاه اختصاص یابد.

کلایی با بیان اینکه تا سال ۱۳۹۹ این توقفگاه‌ها احداث می‌شوند افزود: تغییر الگوی عبوری در محدوده حرم رضوی نیز ضروری است و هم اینک ۶۵ درصد حمل و نقل عمومی از زیرگذر حرم، عبوری هستند که باید به مبادی پیرامونی منتقل شوند.

وی درباره مساله انتقال پادگان لشکر ۷۷ گفت : انتقال پادگان از مهمترین اولویتهای مدیریت شهری است که ۱۲ سال در شورای عالی شهرسازی بلاتکلیف مانده بود اما در این دوره با گفت و گو موضوع حل شد و هم اینک پیگیر واگذاری بوستان ۷۲ هکتاری و سوله‌های تاریخی این پادگان هستیم که امیدواریم با مساعدت امرای ارتش این موضوع به زودی تعیین تکلیف شود.

کلایی درباره پروژه کمربند جنوبی شهر مشهد گفت: پروژه کمربند جنوبی مصوبات لازم را دارد ولی ملاحظات لازم را ندارد، در ستاد تدابیر استان با محوریت استاندار مقرر شد مطالعات لازم برای رفع دغدغه‌های زیست محیطی این پروژه با همکاری دانشگاه فردوسی انجام شود و با راه حل های فنی پروژه اجرایی شود.

شهردار مشهد درباره طرح نوسازی بافت فرسوده حرم مطهر رضوی گفت: در خصوص طرح‌های نوسازی این بافت، دعاوی مختلفی بین شهرداری و وزارت راه و شهرسازی در دوره شورای چهارم وجود داشت و طرح متوقف بود.

کلایی افزود: در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی پذیرفته است که نسبت به انجام اصلاحاتی با همکاری همه نهادهای درگیر در این طرح تا پایان امسال اقدام کند چون از شروع این طرح ۲۵ سال می‌گذرد و اگر سرعت نگیرد با شکست مواجه می شود.

کلایی ادامه داد: از پارسال تا کنون به اندازه ۱۵ سال قبل، فضای سبز در این بافت ایجاد شده است اما طرح با مشارکت مردم و تمرکز فضاهای اقامتی به جای فضاهای تجاری باید تسریع  شود.

کلایی با بیان اینکه در شهر مشهد به دنبال توسعه هستیم اظهار داشت: مشهد دارای اقتصادی قوی است و باید رونق اقتصادی را در آن دنبال کنیم و ظرفیتهای اقتصادی تقویت شود و در سال ۹۸ شهر مشهد می‌تواند رشد هشت درصدی اقتصادی داشته باشد لذا تمام توان را روی این موضوع می‌گذاریم.

کلایی افزود: ساخت سالن چندمنظوره شش هزار نفری، ساخت مجموعه‌ای ورزشی برای معلولان و جانبازان در شمال مشهد و ساخت کمپ ورزشی برای خدمت رسانی به تیم‌های ورزشی با همکاری تیم پدیده از برنامه ریزی های مدیریت شهری در حوزه ورزش است.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4077

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید