امروز: چهارشنبه 30 بهمن 1398 برابر با 19 فوریه 2020

اتوبوسرانی مشهدصاحب یکصد دستگاه اتوبوس جدید می شود

  • دوشنبه, 28 مرداد 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
اتوبوسرانی مشهدصاحب یکصد دستگاه اتوبوس جدید می شود اتوبوسرانی مشهدصاحب یکصد دستگاه اتوبوس جدید می شود mashhadomran.ir
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد از نهایی شدن قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جدید با استاندارد یورو پنج خبرداد.
 
 
به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، مهدی حسینی پویا ،مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد در نشستی خبری با اعلام این مطلب افزود: امسال ۱۰۰ دستگاه مینی بوس جدید هم خریداری و وارد ناوگان شده و قرارداد خرید ۱۰۰ دستگاه دیگر نیز منعقد شده است.

وی با اعلام این خبر که ۳۰۰ دستگاه اتوبوس نیز با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه درحال بازسازی است افزود: عمر مفید اتوبوس های دیزلی ۱۰ سال و عمر مفید اتوبوس های گازی ۱۲ سال است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: توانایی مالی خرید اتوبوس را داریم اما به دلیل تحریم‌ها اتوبوسی در کشور برای خرید وجود ندارد.

حسینی پویا افزود: شهر مشهد دارای ۱۵۰ خط اتوبوس و هزار و ۴۷۹ دستگاه اتوبوس فعال است که ۵۹ درصد از این خطوط در اختیار بخش خصوصی است.

وی ادامه داد:۲۵۰ دستگاه اتوبوس فاقد کولر در ناوگان فعال است که در بازسازی اتوبوس های فرسوده نصب کولر مدنظر قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی مشهد گفت: تعداد ایستگاه های اتوبوس در سطح شهر نیز سه هزار و ۳۱۲ ایستگاه است که هزار و ۹۰۰ مورد از این تعداد فاقد سایه بان است.

حسینی پویا با بیان اینکه برای ساخت خط سوم بی. آر. تی (اتوبوس های تندرو) مشکلاتی ایجاد شده که به مرور رفع می شود افزود: در حال حاضر طول مسیرهای خطوط بی. آر. ‌تی شش کیلومتراست. 
منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4166

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید