امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

ارتقاء کیفی پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه در حد مصارف صنعتی

  • چهارشنبه, 03 مهر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
ارتقاء کیفی پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه در حد مصارف صنعتی ارتقاء کیفی پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه در حد مصارف صنعتی mashhadomran.ir

فرماندار ، دادستان وتعدادی از اعضای شورای تامین شهرستان تربت حیدریه از روند اجرای پروژه مرمت تاسیسات تصفیه خانه فاضلاب این شهر و پروژه تصفیه خانه شهرک ولی عصر(عج) بازدید کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،صادق یوسفی، مدیرعامل شرکت تبصره دو تربت حیدریه زمان تحویل این واحد به سرمایه گذار بخش خصوصی را اواخر سال 96 و فرآیند تصفیه را "لجن فعال" یا هوادهی گسترده و از روش های پیشرفته روز دنیا اعلام کرد.


 یوسفی این واحد پس از چند سال بهره برداری در تیر ماه سال جاری دچار مشکل شد وبوی نامطبوع آن زمینه نارضایتی مردم روستاهای مجاور رافراهم آورد که با پیگیری ها وکمک های ریاست مجمع عمومی ومعاونین شرکت آبفای خراسان رضوی پروژه کاهش وحذف بو در تصفیه خانه تربت حیدریه کلید خورد.


وی در همین رابطه از بهسازی و تعمیر تاسیسات آشغال گیرها و دانه گیر ورودی وخرید و نصب  چهارستگاه بلوئر هوادهی که فرآیند تصفیه را انجام می دهند ، تعمیرشیرآلات و دیفیوزرهای انتقال هوا وبهسازی تاسیسات تابلوهای برق خبرداد و اظهار داشت: این اقدام منجر به بروز رسانی فرآیند تصفیه خانه شد وتاسیسات تصفیه خانه مجددا در مداربهره برداری قرار گرفت.


وی با اشاره به تهیه محلی در فاصله5کیلومتری با همکاری دستگاه های مرتبط برای انتقال لجن خاطرنشان کرد: تعدادی از لاگن های لجن خاکی در محوطه تصفیه خانه با خاک پر و ضمن خرید تجهیزات ودستگاه های تغلیظ ، عملیات احداث ابنیه وساختمان ها وسوله وقسمتی از مخزن بتنی مورد نیاز تصفیه خانه توسط پیمانکار شروع شد و بزودی تجهیزات موجود نیز نصب وراه اندازی می شود.


مدیرعامل آبفای تربت حیدریه ورودی تصفیه خانه را درحال حاضر بین 120تا 160 لیتر دانست که پس از تصفیه ، گند زدایی می شود.


وی با استناد به آزمایشات انجام شده تاکید کرد: پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب تربت حیدریه دارای codوbodقابل قبول و کیفیت آن متناسب با مصارف صنعتی است که اخیرا طی صورت جلسه ای پساب خروجی با حضور نمایندگان آب منطقه ای تحویل سرمایه گذار شده است.


یوسفی همچنین در جریان بازدید این گروه از تصفیه خانه فاضلاب شهرک ولی عصر(عج)تربت حیدریه ، گزارشی از روند اجرا را ارائه دادوعنوان داشت:این پروژه با مشارکت بخش خصوصی در حال اجرا می باشد .


وی با بیان اینکه بخشی از ماشین آلات وتجهیزات این تصفیه خانه خریداری وتحویل گروه مشارکت شده است میزان پیشرفت فیزیکی پروژه را حدود 36درصد اعلام و خاطر نشان کرد: روند ساخت این واحد به دلیل عدم تخصیص اعتبار وکمبود نقدینگی به کندی پیش می رود

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4285

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید