امروز: چهارشنبه 30 بهمن 1398 برابر با 19 فوریه 2020

افتتاح چهارمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان چناران در روستای بقمچ

  • یکشنبه, 14 مهر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 افتتاح چهارمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان چناران در روستای بقمچ افتتاح چهارمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان چناران در روستای بقمچ mashhadomran.ir

 چهارمین اقامتگاه بوم گردی شهرستان در روستای بقمچ بخش مرکزی چناران افتتاح شد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمد طاهریان مقدم مدیر میراث فرهنگی چناران با اعلام این خبر افزود : اقامتگاه بوم گردی حاجی بابا در روستای بقمچ چناران با ظرفیت 50 نفر اقامت و 4 نفر اشتغال بصورت مستقیم آماده خدمات رسانی به مسافران و گردشگران و مسافران است.


وی گفت: این اقامتگاه بوم گردی دارای 10 اتاق و 360متر مربع زیربناست و با سرمایه گذاری 500 میلیون تومان ایجاد شده است.


طاهریان مقدم با بیان این که تاکنون 14 موافقت نامه اولیه بوم گردی در شهرستان صادر شده است، ادامه داد: با راه اندازی اقامتگاه بوم گردی روستای بقمچ چناران، تعداد بوم گردی‌های این شهرستان به چهار واحد رسید.
وی افزود: در مراسم افتتاحیه این اقامتگاه بوم گردی، معاون فرمانداری چناران و مدیر موزه برزگ خراسان ، مدیر امور شهرستانهای اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و مدیراقامتگاه های بوم گردی استان و جمعی از مسئولان شهرستان حضور داشتند.


گفتنی است: بقمچ روستایی زیبا دردل دره های منتهی به هزارمسجد خراسان رضوی است و محصول اصلی مردم روستا تنباکو است، این روستا دارای یک رودخانه دائمی که از به هم پیوستن سه رودخانه کوچکتر ایجاد شده و در پایین دست رودی خروشان را تشکیل می دهد. این روستا مرکز دهستان بقمچ از بخش مرکزی شهرستان چناران و در 36 کیلومتری چناران و در فاصله 86 کیلومتری شهر مشهد قراردارد.

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4333

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید