امروز: چهارشنبه 30 بهمن 1398 برابر با 19 فوریه 2020

چهار موکب آستانقدس رضوی در داخل عراق از ۱۷ مهرماه تا سوم آبان ماه دایر می شود

  • یکشنبه, 14 مهر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
چهار موکب آستانقدس رضوی در داخل عراق از ۱۷ مهرماه تا سوم آبان ماه دایر می شود چهار موکب آستانقدس رضوی در داخل عراق از ۱۷ مهرماه تا سوم آبان ماه دایر می شود mashhadomran.ir

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی خبرداد: خادمان آستانقدس رضوی در چهار موکب آستانقدس زضوی در داخل عراق از ۱۷ مهرماه تا سوم آبان ماه به زایرین خدمات رسانی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، مصطفی خاکسار قهرودی،قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در نشست خبری اعلام برنامه های اربعین حسینی در عتبات عالیات افزود:هزار و ۵۰۰ خادمیار و خدمتگزار داوطلب این نهاد از ۱۷ مهرماه کنونی تا سوم آبان ماه در داخل عراق و ۶ مرز ایران با کشورهای افغانستان، پاکستان، آذربایجان و عراق خدمات فرهنگی، اسکان، درمانی و تغذیه به زائران اربعین ارائه می دهند.

خاکسار قهرودی افزود: خدمات عمومی این نهاد در ۶ نقطه مرزی شامل "خسروی، مهران، شلمچه، بیله سوار، دوغارون و میرجاوه "توسط نیروهای خادمیار و خدمتگزاران داوطلب عرضه می شود.

وی گفت : آستان قدس رضوی چهار موکب در داخل عراق از ۱۷ مهرماه تا سوم آبان ماه دایر می کند که از این تعداد دو موکب در کربلا، یک موکب در سامرا و یک موکب در کاظمین مستقر می شود و خدمات رسانی خود را تا پنج روز بعد از اربعین هم ادامه دارد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: خادمیاران رضوی در این ایام در ۵۰۰ خانه یا موکب عراقی حضور پیدا می کنند و اقلام متبرک رضوی را بین ساکنان و زائران پیاده توزیع می کنند.

خاکسار قهرودی افزود: در مسیر نجف به کربلا، موکب امام رضا (ع) در عمود ۲۸۵ خدمات اسکان را به زائران ارائه می دهد که ظرفیت اسکان هشت هزار زائر را در این ایام دارد.

خاکسار قهرودی افزود: زائران پاکستانی وقتی وارد ایران می شوند بلافاصله رهسپار مرز عراق شده تا خود را به مراسم پیاده روی اربعین برسانند و در برگشت از این مراسم که همزمان با ایام پایانی ماه صفر است، در مشهد به زیارت امام رضا (ع) می آیند.

وی خاطر نشان کرد: در ایام پایانی ماه صفر نیز آستان قدس موکبی در مرز میرجاوه مستقر می شوند تا به زائران پاکستانی هنگام ورود به ایران و خروج از کشورمان خدمت رسانی در حوزه فرهنگی، اسکان و پذیرایی ارائه کنند..

وی گفت : ایستگاهی نیز در شهر زاهدان توسط سازمان اوقاف و امور خیریه دایر شده است که آستان قدس رضوی نیز در این ایستگاه برای اسکان و پذیرایی از زائران پاکستانی و ارائه خدمات فرهنگی به آنان مشارکت دارد..
خاکسار قهرودی افزود: آستان قدس رضوی موکبی نیز در مرز دوغارون واقع در خراسان رضوی و بین ایران و افغانستان مستقر کرده است تا خدمات عمومی شامل اسکان و پذیرایی و خدمات فرهنگی در زمان ورود زائران به ایران و در زمان خروج آنان از کشورمان ارائه می کند..

وی گفت: موکب آستان قدس رضوی در مرز بیله سوار بین ایران و کشور آذربایجان نیز مستقر شده و با کمک خادمیاران رضوی خدمات عمومی مانند اسکان و پذیرایی را به زائرانی که قصد شرکت در مراسم اربعین حسینی دارند ارائه می دهد.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: درمانگران آستان قدس رضوی هم در قالب بیمارستان سیار رضوی برای ارائه خدمات سلامت به همراه چهار اتوبوس آمبولانس و اتوبوس بیمارستانی با تجهیزات کامل درمانی، دندانپزشکی و اتاق عمل و نیز دو آمبولانس در مسیر پیاده‌روی زائران اربعین حسینی حضورپیدا می کنند..

خاکسار قهرودی افزود: ۱۲۰ نیروی فعال شامل ۲۵ پزشک، ۴۰ پرستار و ۵۵ پرسنل دارویی و درمانی و پشتیبانی در این گروه حضور دارند..

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: محموله‌هایی به ارزش حدود دو میلیارد ریال دارو و سه میلیارد ریال تجهیزات درمانی توسط آستان قدس رضوی برای خدمات درمانی در ایام اربعین حسینی در نظر گرفته شده که کاروان خادمیاران سلامت بیمارستان رضوی در راهپیمایی عظیم و میلیونی اربعین حسینی از ۱۵ تا ۲۸ مهر ماه ۹۸ به زائران پیاده امام حسین(ع) در عمود ۳۲۰ خدمت‌رسانی می‌کنند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4335

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید