امروز: شنبه 10 خرداد 1399 برابر با 30 می 2020

مدیر منابع آب مشهد: در هفت ماه سال جاری 471 حلقه چاه پر ومسلوب المنفعه شده است

  • چهارشنبه, 15 آبان 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مدیر منابع آب مشهد: در هفت ماه سال جاری 471 حلقه چاه پر ومسلوب المنفعه شده است مدیر منابع آب مشهد: در هفت ماه سال جاری 471 حلقه چاه پر ومسلوب المنفعه شده است mashhadomran.ir

مدیر منابع آب مشهد گفت: در هفت ماه سال جاری 471 حلقه چاه غیرمجازبا جلوگیری از برداشت غیر مجاز حدود 19 میلیون مترمکعب، پر و مسلوب المنفعه شده است.

 

 

به گزارش   پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران؛ برزویی در خصوص چاه پر ومسلوب المنفعه شده در روستای زاک عنوان کرد: این چاه با عمق 110 متر و دبی 9.5 لیتر بر ثانیه معادل حدود 20چاه با مصرف دام‌داری یا صنعت با دبی حدود نیم لیتر برثانیه بود که با اخذدستور دادستانی و همکاری نیروی انتظامی پس از خارج سازی منصوبات ، پر شد.

 

وی ادامه داد: هرساله هدف گذاری برای پرکردن چاه‌های غیرمجاز داریم که در سال جاری پر و مسلوب المنفعه کردن 700 حلقه چاه غیرمجاز را در دستور کار داریم.

 

مدیر منابع آب مشهد عنوان کرد: در هفت ماه سال جاری 471 حلقه چاه غیر مجاز با حجم جلوگیری از برداشت غیر مجاز 19 میلیون مترمکعب پر و مسلوب المنفعه شده است. همچنین در سال گذشته 629 حلقه چاه‌ غیر مجاز پر شده که این تعداد باعث جلوگیری از 27 میلیون مترمکعب برداشت غیر مجازشده است.

 

برزویی خاطرنشان کرد: محدوده کاری ما در امور منابع آب مشهد( شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی) شهرستان‌های مشهد ،طرقبه شاندیز،فریمان وچناران می باشد. تعداد آمار چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده این محدوده درآمارابتدای سال گذشته 2777 مورد بوده که از این تعداد 1381 در شهرستان مشهد با حجم بهره‌برداری غیر مجاز 53میلیون مترمکعب برآورد شده است.

 

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تعداد چاه‌های غیرمجاز محدوده امور منابع آب مشهد را به کمتر از میزان گفته شده برسانیم تا باعث جلوگیری از افت سطح آب زیرزمینی، نشست دشت‌ها و به تعادل رسیدن آبخوان شویم.


مدیر منابع آب مشهد عنوان کرد: در چاه های مجاز از بهره برداران چاه ها درخواست داریم با نصب کنتورهای هوشمند، حجم آب مجاز مندرج درپروانه های بهره برداری را برداشت کنند تا در رسیدن به تعادل آبخوان کمک شود.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4446

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید