امروز: چهارشنبه 30 بهمن 1398 برابر با 19 فوریه 2020

موسسه کیفیت رضوی مدل ارزیابی کیفیت ساختمانهای مسکونی را ارائه می کند

  • جمعه, 17 آبان 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
موسسه کیفیت رضوی مدل ارزیابی کیفیت ساختمانهای مسکونی را ارائه می کند موسسه کیفیت رضوی مدل ارزیابی کیفیت ساختمانهای مسکونی را ارائه می کند mashhadomran.ir

مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی گفت: موسسه کیفیت رضوی مدل ارزیابی کیفیت ساختمانهای مسکونی و معماری داخلی فضای داخلی را ارائه می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسین زمانی، مدیرعامل موسسه کیفیت رضوی در نشست خبری جشنواره نان طیب افزود: آستان قدس رضوی با تعریف استانداردی با عنوان "نشان طیب" برای نان از طریق برگزاری نخستین جشنواره "نان طیب" در پی ارتقای کیفیت نان و اصلاح زنجیره تولید این محصول است.

 

وی گفت: تاکنون در برخی محصولات غذایی همچون نان، خرما، زعفران، پسته، گوشت و برنج پروژه تعریف شده و تیم‌های تحقیقاتی در حال پژوهش بر روی آن هستند همچنین درگیر نوشتن استانداردهای چند محصول فرهنگی از جمله کتاب کودک و انیمیشن شدند و مدل ارزیابی کیفیت ساختمان‌های مسکونی یا معماری داخلی فضای زندگی نیز ورود کرده‌ایم.

 

زمانی افزود: سلامت، حلیت، اصالت، آراستگی و برکت پنج معیار اصلی نشان طیب است ولی سطح استاندارد آن از برند حلال بالاتراست.

 

وی گفت: برای پیشبرد اهداف این موسسه تاکنون ۱۰ پروژه تحقیقاتی با هدف معرفی نشان طیب برای محصولات انجام گرفته و استاندارد طیب برای محصولاتی از جمله نان، خرما، زعفران، پسته، کتاب کودک و انیمیشن تعریف شده است.

 

وی اظهار داشت: طرح نشان طیب برای نان، کل زنجیره تولید این محصول از کشت تا تولید آن در نانوایی را شامل می‌شود و این طرح مورد پذیرش کارگروه استانی گندم، آرد و نان خراسان رضوی قرار گرفته است.

 

وی گفت: طی تفاهم نامه‌ای که با استانداری خراسان رضوی منعقد شد، موسسه کیفیت رضوی معین ارتقای کیفیت نان در استان شد و این موضوع در ابعاد مختلف از طریق وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی، معاونت غذا و دارو در حال پیگیری است تا بتوان بدون افزایش قیمت تمام شده نان،در کیفیت آن را ارتقا و رقابت سالم ایجاد کرد.

 

زمانی افزود: تا پایان سال همه نانوایی‌های مشهد و در گام بعدی نانوایی‌های مراکز استان‌های قم، کرمان، اصفهان، تبریز و مازندران زیرپوشش این طرح قرار می‌گیرند..


وی اظهار داشت: جشنواره "نان طیب" به منظور آموزش و فرهنگ سازی در جهت ارتقای کیفیت نان توسط این موسسه با حضور فعالان حوزه نان ۱۹ آبان ماه جاری در مشهد برگزار می‌شود.

 

وی گفت: تاکنون ۲۸۰ نانوایی برای حضور در این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند که از این تعداد ۱۰۰ نانوایی در مشهد و باقی آنها از استان‌های دیگر کشور هستند.

 

زمانی با بیان اینکه به زودی سندی از مدل اجرایی و تعالی سازمانی طیب توسط موسسه کیفیت رضوی رونمایی می‌شود، افزود: طی مذاکراتی که با سازمان ملی استاندارد انجام گرفته است، در تلاش هستیم دولت نشان "طیب" را در قالب یکی از استانداردهای ملی به ثبت برساند.


وی گفت:مجموعه این فعالیت‌ها در قالب بیش از ۷۰ شرکت و مؤسسه تحت مدیریت سازمان اقتصادی رضوی می باشند..

 

همچنین، امیرحسین ناصر مودبی، معاون شبکه همکاری موسسه کیفیت رضوی اظهار کرد: یکی از برنامه‌های ما این است که از دستاوردهای جدید خود در جشنواره‌های فصلی رونمایی کنیم. ورود به بحث کیفت نان از تیر ماه سال جاری آغاز شده و واحدهای علاقه‌مند به ارتقای کیفیت دعوت و ارزیابی‌های آنان آغاز شده است.

 

 

وی گفت: تاکنون 280 واحد به این طرح پیوسته‌اند همچنین سامانه‌ای طراحی شده است تا ثبت‌نام‌ها و نظارت از طریق آن انجام شود. در این طرح سه نوع نان سنگگ، بربری و تافتون مورد ارزیابی قرارمی گیرند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4454

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید