امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

آخرین خبرها

  • در نشست خبری همایش نگاهی نو به سازهای بتنی با رویکرد دوام و پاپایی مطرح شد؛
مهندس خیاط : پل‌ها استراتژیک‌ترین محورهای مواصلاتی هستند

  • چهارشنبه, 20 آذر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط

به گزارش روابط عمومی سازمان، مهندس خیاط رئیس اداره کل نگهداری و تعمیرات شهرداری مشهد در نشست خبری "همایش نگاهی نو به سازه‌های بتنی با رویکرد دوام و پایایی" که با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار گردید بیان داشت: اداره تعمیرات و نگهداری شهرداری مشهد در سال ۹۲ تشکیل شد که با چند کارشناس به صورت تخصصی وارد حوزه تعمیر و نگهداری پل‌ها گردید. حدود سه سال با همان چارت سازمانی فعالیت‌های آن که تعمیراتی اضطراری و اورژانسی بود انجام می‌شد ولی با شروع دوره جدید شورای اسلامی شهر این اداره به اداره کل نگهداری و تعمیرات ذیل معاونت فنی و عمران شهرداری تغییر کرد. این اداره کل علاوه بر پل‌ها به حوزه تعمیر و نگهداری همه سازه‌های شهری مرتبط ورود کرده و در حال حرکت به سمتی است که بجای تعمیرات اضطراری و نگهداری، تعمیرات پیشبینانه و پیشگیرانه داشته باشد و قبل از اینکه ایرادی بروز کند تمهیدات لازم اندیشیده شود.


وی افزود: پل‌ها هر شش ماه معاینه چشمی می‌شوند و سالی یکبار هم معاینه‌های تخصصی روی آنها انجام می‌گیرد. یعنی اگر مورد خاصی باشد اسناد آن تهیه شده و به فاز تعمیرات وارد می‌شوند. ارزش پل‌ها در حال حاضر صدها میلیارد ریال است. چون بسته شدن آنها می تواند هزینه‌ها و مشکلات جانبی بسیار زیادی ایجاد کند. هر پل بعد از بارگذاری تبدیل به یک شریان اصلی شده و نبض شهر می‌شود. پل‌ها در حال حاضر استراتژیک‌ترین محورهای مواصلاتی هستند.


مهندس خیاط در ادامه اظهار داشت: مصالح به دو بخش طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند. مصالح طبیعی از جمله شن و ماسه و سنگ هستند و مصالح مصنوعی از ترکیب این مواد تهیه می‌شوند که بتن یکی از آنها است. اکثر پل‌ها و کانال‌های آب‌های سطحی سازه‌های بتنی دارند. رویکرد جدید شهرداری برای پیاده‌راه سازی نیز استفاده از قطعات بتنی است. حتی آسفالت‌ها را هم در حال حاضر می‌توان بتن آسفالتی نامید. در مجموع می‌توان گفت بتن یکی از پرمصرف‌ترین مصالح شهرها است. لذا ضرورت برگزاری دوره‌های علمی و آموزشی و توجه به این حوزه کاملاً احساس می‌شد و در همین راستا این اداره کل در کنار سازمان نظام مهندسی ساختمان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی جهت برگزاری این همایش اقدام نموده اند.


وی در خصوص برنامه‌های آتی آن اداره کل گفت در بحث نگهداری و تعمیرات، هر پل سه قسمت مهم دارد که اگر خراب شوند بر کل سازه پل تاثیر خواهند گذاشت. یکی از آنها درز انبساط است، اگر درز انبساط خراب باشد اوضاع پل در وضعیت قرمز قرار می‌گیرد چرا که در صورت خرابی فشارش را بر روی کل سازه پل وارد می‌کند. مورد بعدی نئوپرن‌ها هستند که معمولاً سر ستون‌ها و زیر عرشه پل قرار داشته و حالت ارتجاعی دارند. مورد مهم دیگری که شاید چندان به چشم نیاید و اکثر تخریب‌ها در سازه بتنی پل‌ها را سبب می‌شود آبچکان پل است که جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی پل را بر عهده دارد. معمولاً بعد از برف از محلول آب و نمک برای پاکسازی سطح پل‌ها و مسیرها استفاده می‌شود. اگر سیستم آبچکان به خوبی کار نکند و محلول‌های نمکی و دیگر ضایعات از سطح پل کاملاً تخلیه نگردد، نمک تا مدت‌ها روی سطوح بتنی پل باقی مانده و بعد از هر بارندگی نمک دوباره حل شده و وارد بتن می‌شود و سبب تخریب بافت بتن می‌گردد. طی این چند سال این سه عنصر پل‌ها تعمیر و نوسازی شده است و امسال و سال آینده نگاه ویژه‌ای بر روی سازه بتنی پل‌ها خواهیم داشت. چرا که این موارد مرتفع شده و از این پس باید خساراتی که از اختلال این سه سیستم به پل‌ها وارد شده، تعمیر و بازسازی شود.


وی در انتها ضمن اعلام این مطلب که نظارت و تعمیرات یکی از بزرگترین پل‌های شهر که پل آزادی است با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان در حال انجام است اظهار امیدواری کرد تا از این به بعد اینگونه همکاری‌ها بیشتر شود.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4527

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید