امروز: یکشنبه 06 مهر 1399 برابر با 27 سبتامبر 2020

آخرین خبرها

‍ مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی:۴۴تن زعفران در طرح حمایتی خریداری شده است

  • چهارشنبه, 20 آذر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
‍ مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی:۴۴تن زعفران در طرح حمایتی خریداری شده است ‍ مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی:۴۴تن زعفران در طرح حمایتی خریداری شده است http://mashhadomran.ir

مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: ۴۴تن زعفران در طرح حمایتی زعفران خریداری شده که ۸۰۰ کیلوگرم آن به صورت سپرده بورس کالایی خریداری شده است.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، ایرج ناصری مقدم در گفتگو با خبرنگار ما افزود: با ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون روستایی و هماهنگی های لازم با سازمان جهاد کشاورزی استان و تامین بودجه از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خرید حمایتی زعفران ازتاریخ۸ آبان ماه زیرنظر کارگروه طرح حمایتی زعفران در استان شروع شده است.

 

وی گفت: تا نیمه آذرماه در مراکز خرید۴۴ تن زعفران از کشاورزان زعفران کار استان خریداری شده است که تاکنون بیش از۲۱ تن به مرکز استان حمل شده است.

 

مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی درباره وضعیت پرداخت وجه به کشاورزان تحویل دهنده زعفران درطرح حمایتی افزود: تاکنون دو چک لیست معادل ۱۷ تن نهایی شده که در مرحله اول پرداخت ۲۰ درصد تامین اعتبارشده و تا نیمه آذر ۵۰ درصد چک لیست ها پرداخت شده است.

 

ناصری مقدم افزود: چک لیست دوم پرداختی های کشاورزان نیز تا پایان هفته آماده و پرداخت می شود و به میزان زعفرانی که در سامانه نهایی ثبت می شود ۵۰ درصد هم تاپایان طرح یعنی ۳۰ آذر ماه تامین اعتبار می شود.

 

وی درباره سپرده بورس کالایی زعفران خراسان رضوی گفت: از۴۴ تن زعفران خریداری شده ۸۰۰ کیلوگرم به صورت سپرده کالایی بورس بوده که پرداختی آن نیز به کشاورزان تامین شده است.

 

مدیرکل تعاون روستایی خراسان رضوی درباره خرید زعفران توسط چینی ها خاطر نشان کرد: دراین زمینه اطلاعی نداریم زیرا نظارت بر صادرات و واردات وظیفه سازمان صمت است و آنها متولی نظارت بر بازار هستند.

 

وی گفت: درباره خرید زعفران توسط چینی ها، نمیتوان اظهار نظر کرد زیرا وظیفه شبکه تعاون روستایی خرید حمایتی زعفران است.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4531

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید