امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی تأکید کرد: نمایشگاه هفته پژوهش فرصتی برای تجاری سازی ایده های نوین است

  • جمعه, 22 آذر 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
نمایشگاه هفته پژوهش فرصتی برای تجاری سازی ایده های نوین است نمایشگاه هفته پژوهش فرصتی برای تجاری سازی ایده های نوین است http://mashhadomran.ir

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، گفت: نمایشگاه هفته پژوهش فرصت مناسبی برای تجاری سازی ایده های نو و ایجاد راهکارهای نوین است.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران"مجید علیخواه"در بازدید از غرفه شرکت های دانش بنیان و فناور در نمایشگاه هفته پژوهش که در نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شده است، افزود:برگزاری نمایشگاه پژوهش و فناوری ظرفیت مناسبی برای صنعتگران، پژوهشگران و نخبگان به منظور برقراری ارتباط و توسعه همکاری ها است.


علیخواه با بیان اینکه محصولات شرکت های دانش بنیان در چند سال اخیر افزایش داشته و باعث تولید جدید در واحدهای صنعتی شده، ادامه داد: مهمترین عامل این امر نشست های B2B نخبگان دانشگاهی و واحدهای صنعتی بوده که اغلب این نشست ها در نمایشگاه ها انجام شده که خرید ایده و دانش فنی برای طرح های صنعتی صورت گرفته است.


وی تأکید کرد: توسعه اقتصادی و افزایش صادرات استان با محصولات شرکت های دانش بنیان در واحدهای صنعتی محقق شده و حرکت مستمر در این مسیر در گرو حمایت بیشتر از دانش، ایده و نوآفرینی نخبگان و دانشگاهیان است.


وی با اشاره به اینکه تمامی واحدهای صنعتی باید از این فرصت مهم که نمایشگاه هفته پژوهش ایجاد کرده استفاده کنند عنوان کرد: این نمایشگاه فرصت و ظرفیت خوبی برای صنعتگران به وجود آورده تا با پژوهش ها و فناوری های روز آشنا شوند.


علیخواه با اشاره به هزینه های تولید در واحدهای صنعتی، بیان کرد: استفاده واحدهای صنعتی از محصولات و پروژه های شرکت های دانش بنیان باعث شده که تولیدات آنها با قیمت کمتر و کیفیت بهتر به بازار عرضه شود.


وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان سهم قابل توجهی در تولید و صادرات شهرک‌های صنعتی داشتند، افزود: سال گذشته ۴۸ واحدصنعتی دانش بنیان داشتیم و امسال با همگرایی و استفاده از ظرفیت های مشترک میان شرکت شهرک‌های صنعتی استان و دستگاه ها این تعداد به ۸۸ واحد رسیده که بسیار مطلوب بوده و مانند قبل با حمایت از واحدهای صنعتی و شرکت های دانش بنیان به دنبال توسعه تولید آنها در فضای کسب و کار هستیم.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی استان، همواره فناوری های صنعتی شرکت های دانش بنیان و دانشگاهی را مورد حمایت قرار می دهد تا انتقال آنها به واحدهای صنعتی به سهولت و سریع تر عرضه شود.


وی درپایان گفت: اکو سیستم نوآوری و فناوری با محوریت طرح های فناورانه، استارتاپ ها، مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان و فناور برای تجاری سازی محصولات در پنل های تخصصی زون فناوری در غرفه این شرکت برگزار

می شود تا برای صنعتگران و نخبگان تسهیل شود.

 

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4542

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید