امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

استفاده از ظرفیتهای مسیر تربت حیدریه و مه ولات برای توسعه گردشگری

  • سه شنبه, 03 دی 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
استفاده از ظرفیتهای مسیر تربت حیدریه و مه ولات برای توسعه گردشگری استفاده از ظرفیتهای مسیر تربت حیدریه و مه ولات برای توسعه گردشگری http://mashhadomran.ir

در بازدید مشترک مدیران میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان های تربت حیدریه و مه ولات از آثار تاریخی محور این دو شهر برای توسعه گردشگری بررسی و برنامه ریزی شد.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علی محمدی مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تربت حیدریه امروز سه شنبه سوم دیماه 1398 در این بازدید گفت: « با توجه به وجود آثار تاریخی در محور مواصلاتی دو شهر با جذب سرمایه گذار و مرمت و احیای بناهای موجود می توان باعث جذب گردشگر شد.»او با اشاره بر استفاده از ظرفیت های موجود بر اجرای برنامه ها از جمله نوروزگاه بصورت مشترک تاکید کرد.


در ادامه جلیل صدیقی مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مه ولات گفت:« راه اندازی کلاس های آموزش صنایع دستی در روستاها با هدف ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت بازارچه فروش موجود در دو شهرستان از برنامه های این اداره است.


او ادامه داد: « راه اندازی نمایشگاه مشترک صنایع دستی از برنامه های مشترک آینده است.صدیقی یادآورشد: « رباط های تاریخی محور دو شهرستان شامل رباط علیا، رباط لاری، رباط طبسی،رباط علی آباد، رباط زرمهر،رباط ظهیر آباد و رباط زرنوخ است.

 

شهرستان های هم جوار تربت حیدریه و مه ولات با فاصله 60 کیلومتری از یکدیگر، دارای فرهنگ و مراسم های مشترک بسیاری هستند.شهرستان مه ولات در فاصله 215 کیلومتری از مشهد مرکز استان خراسان رضوی قرار دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4571

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید