امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

آخرین خبرها

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بیان کرد: توزیع پایدار گاز طبیعی در روزهای سرد

  • دوشنبه, 16 دی 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بیان کرد: توزیع پایدار گاز طبیعی در روزهای سرد مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی بیان کرد: توزیع پایدار گاز طبیعی در روزهای سرد http://mashhadomran.ir

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با اشاره به آمادگی کامل این شرکت برای توزیع پایدار گازطبیعی در روزهای سرد سال، خواستار مشارکت شهروندان در مدیریت مصرف ایمن و بهینه این نعمت خدادادی شد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سیدحمید فانی با اعلام این مطلب اظهار کرد: بازدید و بررسی تاسیسات، ایستگاه‌های تقلیل فشار گاز، خطوط شبکه و شیرهای اصلی گاز در مرکز استان و نواحی شهرستانها به صورت کامل انجام شده و آماده توزیع پایدار و مطمئن گازطبیعی در روزهای سرد سال هستیم.


وی افزود: پایش و شناسایی نقاط حساس و رفع مشکلات احتمالی شبکه گازرسانی استان از تابستان امسال در دستور کار شرکت گاز خراسان رضوی قرار داشته و با همه توان و ظرفیت نیروی متخصص و متعهد برای پایداری جریان گاز طبیعی در سطح شهرها و روستای خراسان رضوی تلاش می کنیم.


فانی مشارکت مردم در مدیریت بهینه و ایمن گاز طبیعی را لازم دانست و گفت: از شهروندان درخواست می کنیم با مصرف صحیح، زمینه پایداری و ماندگاری این نعمت الهی را فراهم آورند.


وی با بیان این مطلب که اولین آورده و نتیجه مدیریت درست مصرف گاز طبیعی كمك به اقتصاد خانواده به دلیل کاهش هزينه قبوض گاز است گفت: رعايت موضوعات ساده از جمله درزبندي پنجره ها، عايق بندي لوله ها و مخزن موتورخانه ها، خاموش كردن بخاري در اتاق هايي كه از آن استفاده نمي شود، استفاده از پرده‌هاي ضخيم براي پنجره ها، پوشش مناسب لباس و تنظيم درجه حرارت منازل تا 20 درجه سانتيگراد مي تواند تاثير بسياري در كاهش مصرف گاز داشته باشد.


فانی با اشاره به سهم ویژه گاز طبیعی در سبد انرژی بخش خانگی اظهار کرد: در 9 ماهه نخست سال 98، هشت میلیارد و 650 میلیون مترمکعب گاز تحویل بخش های مصرفی استان شد. از این آمار یک میلیارد و 400 میلیون مترمکعب متعلق به آذرماه است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 80 میلیون مترمکعب معادل 6 درصد افزایش داشت.


فانی اضافه کرد: در حال حاضر 100 درصد خانوار شهری و 90 درصد خانوار روستایی واجد شرایط استان از نعمت الهی گاز بهره‌مند هستند. همچنین عملیات اجرایی گازرسانی در 402 روستای دیگر در حال انجام است و با بهره برداری از این طرح ها شاهد نفوذ 98 درصدی گاز در بخش روستایی خواهیم بود.


مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: شهروندان محترم می توانند به صورت شبانه روزي با سامانه گويا و مكانيزه امداد 194 تماس گرفته و موضوعات مرتبط با گاز طبیعی را بیان کنند. همچنین تلفن 37074 مرکز ارتباطات مردمی شرکت گاز خراسان رضوی نیز آماده ثبت نظرات و پیشنهادات شهروندان درباره اقدامات و فعالیت های شرکت گاز خراسان رضوی است.


خراسان رضوی رتبه اول شبکه‌گذاری و رتبه دوم تعداد کل مشترکین گاز کشور را در اختیار دارد.

 

منبع:روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی،

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4603

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید