امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

آخرین خبرها

7طرح حوزه فاضلاب با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرهای خراسان رضوی اجرا می شود

  • دوشنبه, 23 دی 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 7طرح حوزه فاضلاب با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرهای خراسان رضوی اجرا می شود 7طرح حوزه فاضلاب با سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرهای خراسان رضوی اجرا می شود http://mashhadomran.ir


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از تهیه 7 طرح در حوزه فاضلاب شهرهای استان برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید ابراهیم علوی افزود: این طرح ها که شامل تکمیل شبکه و احداث و یا افزایش ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب می باشد در شهرهای تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار، خواف ، تایباد، گلبهار و تربت جام اجرا می شود.


وی اظهار داشت: در همین رابطه هزارو 549کیلومتر شبکه فاضلاب اجرا و هفت تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت جمعا 189هزارو 600متر مکعب شبانه احداث می شود.


وی میزان سرمایه گذاری این تعداد طرح را 21هزارو 870میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تعدادی از این طرح ها در مرحله مذاکره با سرمایه گذار و درج فراخوان در روزنامه ، یک مورد در مرحله پیشبرد قرار دارد و اجرای یک مورد هم قطعی شده است.


وی با اشاره به هزینه سنگین اجرای طرح ها و پروژه های فاضلاب ، راهکار وزارت نیرو وشرکت مهندسی آبفای کشور با استناد به ماده 37قانون برنامه ششم توسعه ، برای شکوفایی صنعت فاضلاب را استفاده از توان و ظرفیت های بخش غیر دولتی دانست .
به گفته علوی 30درصد مشترکان آب شهری در استان به جز مشهد تحت پوشش شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب قرار دارند که با اجرای طرح های جدید این رقم افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4611

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید