امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

آخرین خبرها

مشارکت بخش خصوصی در تهیه پرونده ثبت ملی آثار تاریخی شهرستان های زاوه و تربت حیدریه

  • دوشنبه, 23 دی 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 مشارکت بخش خصوصی در تهیه پرونده ثبت ملی آثار تاریخی شهرستان های زاوه و تربت حیدریه مشارکت بخش خصوصی در تهیه پرونده ثبت ملی آثار تاریخی شهرستان های زاوه و تربت حیدریه http://mashhadomran.ir

مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تهیه پرونده ثبت ملی آثار تاریخی شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.


به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمرانريال ابوالفضل مکرمی فر، با بیان این مطلب افزود در فاز نخست این طرح با تهیه پرونده ۱۲ اثر تاریخی شهرستانهای زاوه و تربت حیدریه برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور، با مساعدت و مشارکت مجموعه کارخانه سیمان زاوه و این اداره کل انجام می شود.

 

او ادامه داد: خوشبختانه مجموعه صنعتی کارخانه سیمان زاوه با مدیریت شایسته مدیرعامل از تمام ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه در راستای معرفی فرصت ها و اشتغال زایی و درآمدزایی برای جوانان منطقه استفاده کرده و به ویژه در زمینه های گردشگری، صنایع دستی، میراث فرهنگی، زیست محیطی و ... خدمات بسیار شایسته ای به شهرستان و استان داشته است.

 

مکرمی فر با بیان این‌که خوشبختانه در چند سال اخیر اعتماد بخش خصوصی به حوزه‌ میراث فرهنگی و گردشگری جلب شده است، ادامه داد: در تلاشیم مشوق‌هایی را برای حضور بیشتر بخش خصوصی در زمینه‌ احیا و مرمت بناهای تاریخی با همکاری مجموعه استانداری در نظر بگیریم تا از این طریق برای اشتغال‌زایی بهره کافی را ببریم.

 

شایان ذکر است در شهرستانهای تربت حیدریه و زاوه بیش از 10 طرح مشارکتی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با همکاری بخش خصوصی در حال انجام است.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4613

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید