امروز: یکشنبه 04 اسفند 1398 برابر با 23 فوریه 2020

نامگذاری بیست و سومین مجتمع آموزشی به نام شهید حاج قاسم سلیمانی

  • جمعه, 27 دی 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
نامگذاری بیست و سومین مجتمع آموزشی به نام شهید «حاج قاسم سلیمانی نامگذاری بیست و سومین مجتمع آموزشی به نام شهید «حاج قاسم سلیمانی http://mashhadomran.ir

 

 

بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی کشور در مشهد با حضور وزیر آموزش و پرورش، مهراله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور به نام سپهبد شهید «حاج قاسم سلیمانی» نامگذاری شد.

 

 

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، با اشاره به سوگوار بودن مردم برای فقدان سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بیان کرد: او نماد خوش زیستن و فردی وارسته بود و به همین دلیل تمام ایران به احترام سردار شهید به پا خاستند.

 

 

وزیر آموزش و پورش تاکید کرد: این شهید الگوی مناسبی برای دانش‌آموزان، سیاست‌مداران و دیگر علاقه‌مندان به پیشرفت ایران باشد.

 

 

حاجی‌میرزایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: در خراسان رضوی انگیزه‌هایی برای توسعه آموزش فنی‌وحرفه‌ای وجود دارد که نیاز جدی آینده کشور است.

 

 

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی الگویی برای دیگر استان‌ها می‌تواند باشد، گفت: بیش از پول و مدرسه‌ای که در دیگر استان‌ها ساخته می‌شود باید حس عشق به مدرسه‌سازی و تعلیم و تربیت آینده‌سازان اشاعه داده شود.

 

 

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: بدون اغراق به خیرین مدرسه‌ساز غبطه می‌خورم که این حد از مسئولیت‌پذیری، دلسوزی و غیرت‌مندی برای فرزندان این مرز و بوم به خرج دادند و امسال در بودجه 99، 2700 میلیارد تومان درخواست شده است و معادل آنچه خیرین کمک می‌کنند، دولت هم به همان میزان باید تعهد کند.

 

 

حاجی میرزایی با بیان اینکه فلسفه تعلیم و تربیت انسان‌ها به بیراهه رفته است، اظهار کرد: باید افراد را برای زندگی مستقل که از شرف و انسانیت دفاع کنند در خروجی آموزش و پرورش شاهد باشیم اما اکنون انتهای مسیر آموزش و پرورش کنکور است که فقط توانایی تست زدن و حافظه را می‌سنجد.

 

 

وی تصریح کرد: نظام آموزشی ما به گونه‌ای است که دیگر موضوعات مورد بحث و ارزیابی قرار نمی‌گیرد، چون نظام منزلت اجتماعی و اشتغال ما بر همین اصل استوار شده است.

 

 

در ادامه جاسم حسین‌پور مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: بزرگ‌ترین مجتمع آموزشی خراسان رضوی که بیش از 11 هزار مترمربع زیربنا دارد و در یکی از مناطق محروم و حاشیه شهر مشهد واقع شده است، با ظرفیت هزار و 500 دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی تا مهر ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید که به نام شهید والامقام سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4622

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید