امروز: یکشنبه 04 اسفند 1398 برابر با 23 فوریه 2020

آئین افتتاح ۱۴ فضای آموزشی که به همت خیّر نیکوکار مدرسه‌ساز در نیشابور

  • جمعه, 27 دی 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
  آئین افتتاح ۱۴ فضای آموزشی که به همت خیّر نیکوکار مدرسه‌ساز در نیشابور آئین افتتاح ۱۴ فضای آموزشی که به همت خیّر نیکوکار مدرسه‌ساز در نیشابور http://mashhadomran.ir

 


 آئین افتتاح ۱۴ فضای آموزشی که به همت خیّر نیکوکار مدرسه‌ساز  عبدالرضا وکیلی در شهرستان نیشابور ساخته شده‌اند، در آموزشگاه ۱۲ کلاسه "شهید رحمت الله چمبری"(وکیلی ۸۰) برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،این ۱۴ آموزشگاه، مشتمل بر ۴۸ کلاس درس است که با زیربنای آموزشی ۳ هزار و ۵۶۰ مترمربع با هزینه کرد اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان احداث و به بهره‌برداری رسید.

 

همچنین تفاهم‌نامه ساخت ۱۰ واحد آموزشی دیگر تا پایان سال ۱۳۹۹(آموزشگاه‌های وکیلی ۸۱ تا ۹۰) با حضور وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و خیر مدرسه‌ساز عبدالرضا وکیلی منعقد شد.

 

به گفته مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان رضوی، این خیّر نیک‌اندیش تا کنون ۸۰ فضای آموزشی با ۵۶۰ کلاس درس را با زیربنای ۶۰ هزار مترمربع و با پوشش جمعیت دانش‌آموزی ۱۲هزار نفر در شهرستان نیشابور احداث کرده است.

 

خیر نیک اندیش، عبدالرضا وکیلی در آئین افتتاح آموزشگاه شهید چمبری با اظهار خرسندی از حضور وزیر آموزش و پرورش در نیشابور و افتتاح 14 مدرسه وکیلی، گفت: من مدرسه سازی را از سال 1374 در نیشابور آغاز کردم و با لطف و عنایت خداوند متعال، امروز زیربنای مدارس وکیلی به 60 هزار متر مربع رسیده است.

 

این خیر نیک اندیش خاطرنشان کرد: امیدوارم بتوانم روز به روز فضای مناسب تری برای دانش آموزان این شهرستان فراهم کنم.بنده در حضور مقام عالی وزارت، تفاهم نامه ساخت 10 آموزشگاه را امضاء کردم اما اگر توفیق الهی شامل حالم شود و مشکل وکیلی 8 نیز برطرف گردد، تلاش خواهم کرد در پایان سال 99، نود و نهمین مدرسه وکیلی را نیز افتتاح کنم.

 

عبدالرضا وکیلی اظهار داشت: هدف نهایی من این است، یک روز در زندگی ام ببینم که دیگر مدرسه فرسوده در نیشابور وجود ندارد. این آرزوی قلبی من است.

 

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ادامه این سفر در نشستی صمیمی در جمع فرهنگیان شهرستان نیشابور نیز حاضر شد و گفت: در حال حاضر در حوزه پرورشی نیاز داریم بسنجیم که فعالیت‌هایی که انجام می‌شود از نظر کمی و کیفی چقدر در تحقق اهداف تربیتی تاثیر‌گذار است و باید برای جبران کاستی‌های حوزه پرورشی تدبیر کنیم؛ چرا که ما معتقدیم مهم‌ترین تحولی که بر اساس سند تحول قرار است اتفاق بیافتد، تحول تربیتی است.

 

حاجی‌میرزایی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین میانبرهایی که به وسیله آن می‌توانیم به مقوله تربیت، بهتر و عمیق‌تر بپردازیم تشکل‌های دانش‌آموزی است، چرا که این تشکل‌ها فرصت‌هایی را فراهم می‌کنند که بتوانیم مفاهیم تربیتی را به شکل موثرتری منتقل کنیم.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4624

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید