امروز: پنج شنبه 14 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

بهره برداری از پروژه های گردشگری با ارزش 14 میلیارد و 500 میلیارد ریال در گناباد

  • سه شنبه, 15 بهمن 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بهره برداری از پروژه های گردشگری با ارزش 14 میلیارد و 500 میلیارد ریال در گناباد بهره برداری از پروژه های گردشگری با ارزش 14 میلیارد و 500 میلیارد ریال در گناباد http://mashhadomran.ir

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گناباد از افتتاح 14 میلیارد و 500 میلیون ریال در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان در دهه فجر امسال خبر داد.


به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران علیرضا شناسایی با اعلام این خبر افزود: «این طرح ها شامل ساماندهی و محوطه سازی پارک آبی قنات قصبه، محوطه سازی پارک آبشار کاخک، تکمیل و بهسازی مجتمع های بین راهی کلاته نو و سنگ سبز در محل سفره خانه میلاد است.


او ادامه داد: «از سرمایه گذاران بخش خصوصی که به نحوی شایسته این اماکن را در خور شان مردم شهرستان تدارک و بازسازی کرده اند قدر دانی می کنیم.


شناسایی افزود: «با توجه به ثبت جهانی قنات قصبه گناباد، حوزه گردشگری یکی از زمینه های اصلی توسعه شهرستان است و باید برای صیانت و حفاظت از میراث تاریخی شهرستان که زمینه توسعه اشتغال است تلاش کنیم.»
تاکنون ۲۵۰ اثر از شهرستان گناباد شناسایی و ۱۴۶ اثر در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


قنات قصبه گناباد سال ۱۳۹۵ در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده است.این شهرستان 89 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

 

 

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4661

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید