امروز: پنج شنبه 14 فروردين 1399 برابر با 02 آوریل 2020

افتتاح ۱۲ خانه قرآنی در منطقه رضویه مشهد

  • شنبه, 19 بهمن 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
افتتاح ۱۲ خانه قرآنی در منطقه رضویه مشهد افتتاح ۱۲ خانه قرآنی در منطقه رضویه مشهد http://mashhadomran.ir

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: ۱۲ خانه قرآنی در منطقه رضویه فعالیت خود را آغاز کرد که امیدوارم این خانه ها در مناطق شهری و روستایی بتوانند کانونی برای تربیت های فرهنگی وقرآنی فرزندان باشند.

 

به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حبیب الله آسوده در مراسم افتتاح خانه های قرآنی در منطقه رضویه مشهد با اشاره به اینکه هرچه خانواده ها قرآن محور باشند، تربیت نسل، ارزشمندتر است، ادامه داد: شناسایی خانه های مددجویان مستعد و علاقه مند برای راه اندازی خانه قرآن انجام شده است که برای اولین گام این طرح، ایجاد ۱۱۰ واحد قرآنی در مشهد تا پایان امسال مدنظر هست که بخش بیشتری از این کار انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه در ایام الله دهه فجر ۱۲ خانه قرآنی در منطقه رضویه مشهد آغاز بکار کرده است، افزود: با ایجاد خانه های قرآنی قصد داریم تا آموزش های قرآنی را بدون هدر رفتن وقت و هزینه به درون خانواده و محلات زندگی آنها ببریم تا خانواده های قرآنی را تربیت کنیم.

 

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی از تعمیم و گسترش این طرح در صورت موفقیت به سطح استان خبر داد و اظهار کرد: در واقع با راه اندازی این خانه ها دغدغه و هزینه خانواده های مددجو کاهش می یابد.

 

وی از ثبت خانه های قرآنی در سامانه سازمان تبلیغات اسلامی و مجوز دار شدن آنها خبر داد و گفت: این خانه ها همچون یک موسسه قرانی فرایند قرآنی را شامل تجوید، روان خوانی، روخوانی و مفاهیم انجام میدهد و به ساکنین تا شعاع هزار مترمربعی خود نیز خدمات قرآنی می دهد.


مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی یادآور شد: در این خانه ها علاوه بر قرآن، معارف اسلامی با رویکرد امام رضا شناسی و سیره رضوی آموزش داده می‌شود.


شایسته ذکر است ۹۵ درصد منطقه رضویه روستایی است که کمیته امداد این اداره از حدود ۱۱ هزار نفر و نزدیک به ۳ هزار خانوار حمایت می کند.

 

 

 

منبع::سایت خبری کمیته امداد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4664

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید