امروز: سه شنبه 14 مرداد 1399 برابر با 04 آگوست 2020

آخرین خبرها

رتبه دوم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر خراسان رضوی از نظر تعداد خانوار بیمه در کشور

  • یکشنبه, 20 بهمن 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رتبه دوم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر خراسان رضوی از نظر تعداد خانوار بیمه در کشور رتبه دوم صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر خراسان رضوی از نظر تعداد خانوار بیمه در کشور http://mashhadomran.ir

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی گفت: استان خراسان رضوی از نظر تعداد خانوار بیمه شده، رتبه دوم را در کشور دارد.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،، محمود کاظمی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی در نشست خبری افزود: یکی از سیاست‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی تسهیل شرایط عضویت است، از همین رو در زمینه از کارافتادگی رشد ۱۰ برابری را داریم، استان خراسان رضوی از نظر تعداد خانوار بیمه شده، رتبه دوم بعد از آذربایجان شرقی و از نظر ضریب پوشش بیمه‌ای، رتبه ۱۵ در سطح کشور را دارد.

 

وی گفت: : صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی به حوزه خدمات درمانی ورود نکرده است، اما تعهدات بلندمدتی شامل مستمری پیری، از کارافتادگان و مستمری بازماندگان را دارد.


کاظمی افزود : وجه تمایز این صندوق، اختیاری بودن عضویت و تحت حمایت بودن دولت است که نقش کارفرما را ایفا می‌کند که در این زمینه باید به افراد اطلاع‌رسانی شود.

 

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های هدف این صندوق شامل روستاییان، عشایر، کشاورزان غیر ساکن در روستا و مشاغل حوزه صنایع دستی، زنبورداران، قالیبافان، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می‌شود که افراد ۱۸ سال تا ۵۰ سال می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها در سطح استان عضو این صندوق شوند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان رضوی گفت: ۱۶۰ هزار بیمه شده در استان خراسان رضوی داریم که شهرستان‌های بجستان و سبزوار با ۶۱ درصد بیشترین ضریب پوششی و سرخس، باخرز و صالح‌آباد با ۱۸ درصد کم‌ترین ضریب پوششی را دارند.

 

وی افزود: : جامعه و گروه هدف این صندوق، مدام در حال تغییر است و سعی ما این است تا علاوه بر تعهدات بلندمدت تعهدات کوتاه مدت هم ارائه دهیم؛ از همین رو بحث پرداخت تسهیلات بانکی برای مستمری بگیران و اعزام زیارت اولی‌ها در نظر گرفته شده است.

کاظمی از طرح نذر بیمه ای روستاییان توسط خیرین خبرداد و گفت: در آیین نامه جدید صندوق برای دهه فجر امسال تسهیلات بانکی با هزارو600 نفر برای دوره اول افراد تحت پوشش پیش بینی شده است.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4670

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید