امروز: یکشنبه 30 شهریور 1399 برابر با 20 سبتامبر 2020

رشد ۷درصدی مشارکت خیران در خانه دارشدن مددجویان کمیته امداد

  • سه شنبه, 22 بهمن 1398
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رشد ۷درصدی مشارکت خیران در خانه دارشدن مددجویان کمیته امداد رشد ۷درصدی مشارکت خیران در خانه دارشدن مددجویان کمیته امداد http://mashhadomran.ir

 

رئیس اداره یک کمیته امداد مشهد از رشد ۷ درصدی کمکهای نیکوکاران و مشارکتهای مردمی در کمک به خانه دار شدن مددجویان تحت حمایت آن اداره خبر داد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری افتصادی مشهد عمران، حسن نظریافته در مراسم افتتاح یک باب مسکن مددجوی تحت حمایت این اداره در ایام الله دهه فجر با اعلام اینکه نیمی از مددجویان مشهدی ، تحت حمایت اداره یک مشهد هستند، اظهار کرد: اکنون ۱۱ هزار خانوار مشتمل بر ۱۸ هزار نفر از این اداره خدمات می گیرند که ۷۵ درصد این خانوارها توسط زن سرپرستی می شود.

 

وی با بیان اینکه ۴ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد اداره یک مشهد مستاجر هستند، ادامه داد: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه با اعتبار ۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان ۲۹ واحد مسکن خریداری شد که ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن از منابع داخلی کمیته امداد و خیران بوده و مابقی از طریق اعطای ستهیلات بانکی صورت گرفته است.

 

نظریافته اعلام کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر ۱۰ باب مسکن خریداری شد که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای آن ها اعتبار هزینه شده است.

 

رئیس اداره یک کمیته امداد مشهد از نقش پررنگ خیران در فراهم کردن زمینه خانه دارشدن مددجویان گفت و افزود: باتوجه به شرایط سخت اقتصادی خیران امسال در ۷ درصد و سال گذشته در ۳ درصد از واحدهای مسکونی خریداری شده سهیم بودند.

 

وی ادامه داد: سال گذشته بطور متوسط برای خرید هر واحد مسکونی ۷۸ میلیون تومان هزینه شد و امسال این رقم به ۱۴۲ میلیون تومان افزایش یافته است.

نظریافته هزینه مسکن را بالاترین هزینه در سبدخانوار دانست و عنوان کرد: با کمک به خانه دار شدن مددجویان و افراد نیازمند می توان شاهد کاهش آسیب های دیگر و توانمندشدن خانواده بود.

 

رئیس اداره یک کمیته امداد مشهد یادآور شد: این واحد مسکونی در زمینی به مساحت ۶۳ مترمربع با ۱۷۲ میلیون تومان اعتبار برای یکی از بانوان سرپرست خانوار از منابع داخلی کمیته امداد، بانکها و مشارکت خیران احداث و همزمان با دهه مبارکه فجر با حضور فرماندار مشهد و مسئولان استانی و محلی این نهاد در شهرک سیدی مشهد به بهره برداری رسید.

 

منبغ:سایت خبری کمیته امداد

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4674

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید