امروز: شنبه 10 خرداد 1399 برابر با 30 می 2020

توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، حاصل تفاهم شهرداری مشهد و وزارت ارتباطات

  • سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، حاصل تفاهم شهرداری مشهد و وزارت ارتباطات توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، حاصل تفاهم شهرداری مشهد و وزارت ارتباطات http://mashhadomran.ir

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در توسعه اینترنت همراه نیازمند همکاری شهرداری‌ها هستیم و برخی شورا‌های شهر و شهرداری‌ها با احداث سایت و دکل مخالفت می‌کنند.به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم روز جهانی ارتباطات که با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات پنج ساله وزارت ارتباطات عنوان کرد: برای حل چالش‌های دوران پساکرونا، باید شبکه پهن‌باند ثابت توسعه پیدا کند که ۵ میلیون پورت در ۸ کلان شهر تا پایان امسال باید انجام شود.


وی افزود: در توسعه اینترنت همراه نیازمند همکاری شهرداری‌ها هستیم و برخی شورا‌های شهر و شهرداری‌ها با احداث سایت و دکل مخالفت می‌کنند.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: هم اکنون با شهرداری مشهد به تفاهم رسیده‌ایم و در تهران هم مذاکرات خوبی با شهردار تهران داشته‌ایم.


گفتنی است؛ اشاره وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به طرح ساماندهی دکل‌های مخابراتی در شهر مشهد بوده است که از سال 97 آغاز شده و تا پایان سال 1400، ضمن تجمیع 1200 دکل مخابراتی غیر استاندارد به 350 دکل تجمیعی استاندارد، پوشش شبکه آنتن دهی و اینترنت همراه را به شکل محسوسی بهبود خواهد بخشید.


تاکنون 130 دکل تجمیعی و زیباسازی شده در سطح شهر نصب و 100 دکل غیراستاندارد، برچیده شده است. بر پایه برنامه ریزی انجام شده، تا پایان سال 99، حدود 250 دکل مخابراتی تجمیعی نصب خواهدشد.


مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد با تصویب و اجرای این طرح زیرساختی، ضمن همراهی و هماهنگی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کلان شهر مشهد را در جایگاه شهر پیشرو در حوزه فناوری و ارتباطات تثبیت کرده و از تمامی ظرفیت‌های شهر برای ارائه خدمات هوشمند و بهینه به مردم بهره گرفته ‌است.

 

 

 

 

منبع:روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4892

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید