امروز: شنبه 10 خرداد 1399 برابر با 30 می 2020

کاشت بیش از ٢١۰ هزار بوته گل فصلی در بوستان ها، فلاورباکس ها و المان های فضای سبز سطح منطقه ثامن

  • جمعه, 02 خرداد 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
کاشت بیش از ٢١۰ هزار بوته گل فصلی در بوستان ها، فلاورباکس ها و المان های فضای سبز سطح منطقه ثامن کاشت بیش از ٢١۰ هزار بوته گل فصلی در بوستان ها، فلاورباکس ها و المان های فضای سبز سطح منطقه ثامن http://mashhadomran.ir

 

شهردار منطقه ثامن خبر داد:کاشت بیش از ٢١۰ هزار بوته گل فصلی در بوستان ها، فلاورباکس ها و المان های فضای سبز سطح منطقه ثامن

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،سید مصطفی نعمتی ، شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه توسعه فضای سبز یکی از مهمترین نمودهای عملکرد شهرداری ها به شمار می رود،اظهار کرد: ایجاد و گسترش فضای سبز شهری ضمن زیبایی بخشیدن به سیمای شهر و ارتقاء کیفیت زندگی اجتماعی، نقش قابل توجهی در تقویت روحیه و شادابی شهروندان دارد.

 

وی افزود: به همین منظور با توجه به شرایط ویژه بافت پیرامون حرم مطهررضوی، اقدامات ویژه ای در منطقه ثامن صورت گرفته، که از آن جمله می توان به جانمایی بیش از ۶۵٠ عدد فلاورباکس و گلدان بزرگ بتنی و ٢٠٠ عدد فلاورباکس مستطیلی استیکردار، و همچنین حدود ۵٠ عدد المان های موضوعی با ترکیب گل،در راستای جبران بخشی از کسری فضای سبز مورد نیاز منطقه اشاره کرد، که به نوعی بیشترین میزان فلاورباکس موجود در سطح یک منطقه شهری در مشهد مقدس محسوب می شود.

 

نعمتی تصریح کرد: با توجه به اینکه این سازه های پرتابل باید به وسیله گل های فصلی تزیین شوند، معمولا با آغاز فصل جدید و همزمان با کاشت گل در بوستان های سطح منطقه،نسبت به تعویض و کاشت گل جدید در ان ها اقدام می شود.

 

شهردار منطقه ثامن گفت: اکنون نیز در آستانه فصل تابستان، بیش از ٢١٠ هزار بوته انواع گل فصلی از گونه های جعفری،اطلسی،آهار،شمعدانی و... در بوستان ها،میادین،آیلند میانی بولوارها،المان ها و گلدان های بتنی، سطح منطقه ثامن کاشته شده است تا طراوت و زیبایی را برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4894

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید