امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

رئیس سازمان نظام مهندسی در جلسه رفع موانع تولید شهرستان سبزوار

  • سه شنبه, 03 تیر 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ازاجرای طرح مشترک مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان فنی و حرفه ای خبرداد رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی ازاجرای طرح مشترک مهارت آموزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان فنی و حرفه ای خبرداد http://mashhadomran.ir

 

 

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی گفت:با توجه به اینکه غالب فعالیت‌های اقتصادی مردم منطقه در بخش کشاورزی است، از این‌رو تمام تلاش خود را در جهت تسریع صدور مجوزهای مربوطه خواهیم گذاشت.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید احمد دلقندی در جلسه کمیته رفع‌موانع تولید شهرستان داورزن که به دعوت مدیر جهادکشاورزی و فرماندار این شهرستان شرکت کرده بود، گفت: ما برای تسریع صدور مجوزهای بخش کشاورزی این شهرستان از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنیم و امیدوارم حضور ما در این شهرستان منجر به تحقق تولید بیشتر در بخش کشاورزی شود.


رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اظهار داشت: اقتصاد این شهرستان بیشتر بر پایه کشاورزی است و هدف ما در نظام مهندسی کشاورزی استان، شناسایی و ساماندهی فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی شهرستان و سپس ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سطح مراکز دهستان و بخش و بالطبع اشتغالزایی و سپس ارجاع فرآیندهای تصدی‌گری حوزه کشاورزی با مساعدت ریاست سازمان جهادکشاورزی استان برای این عزیزان می‌باشد.


فرماندار شهرستان داورزن افزود: در شرایط بحران اقتصادی موجود، وضعیت تولید بسیار سخت شده و اکنون بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که پولشان را در بانک‌ و یا بورس و فعالیت‌های سریع‌الوصول بگذارند، درحالیکه ما باید ملزم شویم برای تحقق جهش تولید به تولیدکنندگان که با ریسک فراوان و در این گرمای بی‌سابقه تلاش می‌کنند، کمک کنیم.


اسدالهی افزود: ما برای مشکلات حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ مثل مشهد، سبزوار و غیره میلیاردها تومان خرج می‌کنیم، ضمن اینکه وقتی جمعیت از روستاها و شهرهای کوچک مثل داورزن به سبزوار مهاجرت می‌کنند، مشکلات امنیتی و سیاسی نیز پیش خواهد آمد، پس همه وظیفه داریم به قشر مهم تولیدکننده مناطق روستایی خدمت کنیم تا از مهاجرت مخرب جلوگیری شود.


مدیر جهادکشاورزی داورزن گفت: در حال حاضر مراکز تولیدی ما در حوزه دام و طیور و آبزیان به جهت دستورالعمل‌های سختگیرانه بالادستی بلاتکلیف مانده است و لذا در این جلسه تقاضای حل این موضوع را داریم.


امانیان از پروژه های مرغداری ۱۵ هزار واحدی آقای مهری، مزرعه پرورش ماهی خاویاری  رسولیان، پرورش ماهی تیلاپیا  ملک‌پور و شهرک دامداری رضوان  داورزنی یاد کرد که به دلایل متعددی هنوز مجوز آنها صادر نشده است.


شایان ذکر است پس از طرح مشخصات این طرحها و با تاکید فرماندار و اجماع نظر مسئولین حاضر در جلسه، پروژه‌های فوق با نظر‌ مثبت مورد تایید و بررسی قرار گرفت و فقط برای موضوع پرورش تیلاپیا مقرر شد از طریق درخواست به استانداری و سپس مکاتبه با سازمان محیط زیست کشور به عنوان پایلوت مطرح و پیگیری شود.


در پایان جلسه از مزرعه پرورش ماهی قزل آلا و پرورش ماهی خاویاری در منطقه صدخرو داورزن بازدید کردند.

 

 

 

منبع:روابط‌عمومی سنم خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4995

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید