امروز: چهارشنبه 18 تیر 1399 برابر با 08 جولای 2020

شیرخوارگاه شهید هاشمی‌نژاد هلال احمر مشهد پس از ۱۱ سال از دست متصرفان بازپس گرفته شد

  • جمعه, 06 تیر 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 شیرخوارگاه شهید هاشمی‌نژاد هلال احمر مشهد پس از ۱۱ سال از دست متصرفان بازپس گرفته شد شیرخوارگاه شهید هاشمی‌نژاد هلال احمر مشهد پس از ۱۱ سال از دست متصرفان بازپس گرفته شد http://mashhadomran.ir

 

 

ساختمان شیرخوارگاه شیرخوارگاه شهید هاشمی‌نژاد هلال احمر مشهد پس از ۱۱ سال با حمایت دستگاه قضا از دست متصرفان غیر قانونی بازپس گرفته شد .

 


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی درمراسمی که در این مرکز با حضور جانشین معاون دادستان مشهد و مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی در شیرخوارگاه جمعیت هلال احمر واقع در ابتدای بلوار شاهد مشهد با حدود ۱۴ هزار متر مربع زمین و در محل این ساختمان تقریبا مخروبه و نیازمند نوسازی و بازسازی برگزارشد، گفت: در سال ۱۳۸۶ قرار شد سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی برای کاهش تصدی‌گری در امور مربوط به ایتام، طی امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بهزیستی کشور این مجموعه را با شرط حفظ مالکیت و جنبه‌های حقوقی هلال احمر در مراکزی مانند شیراز، مشهد و تبریز به صورت امانی و با حفظ مالکیت به شکل اجاره امکانات در اختیار بهزیستی قرار دهد که بر این اساس این واگذاری انجام شد.

 

وی افزود: مدیرعامل وقت هلال احمر خراسان رضوی نسبت به واگذاری ناقص ملک توسط مسکن و شهرسازی به هلال احمر وعدم صدور سند مالکیت برای هلال احمر،در قالب این تفاهم نامه و واگذاری بدون اجاره خط، ملک فعلی شیرخوارگاه به تصرف موسسه خیریه نگهداری از کودکان درآمد و برای مدت ۱۱ سال به دلیل فقدان اسناد مالکیتی در تصرف و مورد استفاده غیرقانونی این موسسه قرار گرفت.

 

احمدی با بیان اینکه این مجموعه به بهانه نگهداری از ایتام و با ایجاد موسسه‌ای به مدیریت یکی از نزدیکان مدیر عامل سابق هلال احمر استان و انجام مکاتبه‌ای غیرقانونی با اداره ثبت اسناد و املاک استان به نام این فرد ثبت و به وی واگذار شده بود، گفت: بازپسگیری شیرخوارگاه شهید هاشمی‌نژاد هلال احمر مشهد از دست متصرفان پس از ۱۱ سال گامی مهم در جهت حفاظت و صیانت از بیت‌المال و حفظ حقوق عامه بود که با حمایت دستگاه قضا انجام شد.


مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: استقرار بازرس سازمان بازرسی استان برای مدت پنج ماه در جمعیت هلال احمر و بازرسی اسناد و مدارک و فعالیتهای این جمعیت و محرز شدن وضعیت نابسامان و بلاتکلیف این شیرخوارگاه منجر به تهیه و ارائه گزارش جامع این بازرس در سال ۱۳۹۶ به مراجع قضایی و آغاز روند بازپسگیری شد.

 

احمدی افزود: در دادگاه بدوی، حکم به بازگردادن ملک به هلال احمر مشهد صادر شد و در دادگاه تجدید نظر در سال گذشته نیز این حکم تایید شد اما روند بازپسگیری ملک انجام نشد و امسال با ورود دادستان استان به عنوان مدعی‌العموم نه تنها این ملک بازپسگیری شد بلکه قرار شد موضوع معطل مانده ۴۰ ساله یعنی صدور سندمالکیت برای هلال احمر به زودی انجام شود.

 

وی ضمن تشکر از دادستان گفت: همراهی و همکاری اداره کل بهزیستی استان و تلاشهای مجدانه دادستان مشهد در بازگشت بیت‌المال به هلال احمر در این اتفاق مبارک تاثیر به سزایی داشت.

 

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی با بیان این که شدت و میزان خسارات وارده طی ۱۱ سال گذشته به این مجموعه بسیار هنگفت است گفت: ملک بازپسگیری شده در حقیقت به مخروبه‌ای تبدیل شده که هم اکنون دنبال تامین اعتبارات لازم برای نوسازی وبازسازی آن هستیم.

 

احمدی خاطر نشان کرد: کارشناسان در حال برآورد و تکمیل اسناد مربوط هستند و هنوز نمی‌توانیم رقمی از اعتبار مورد نیاز برای بازسازی اعلام کنیم.

 

وی با اشاره به زیربنای پنج هزار متر مربعی این مجموعه و وسعت خسارات وارده گفت: با پیگیریهای انجام شده با هلال احمر مرکزی قرار شد اعتبار مورد نیاز از محل مشارکتهای مردمی تامین و در قالب برنامه فازبندی شده تعمیر، بازسازی و نوسازی مجموعه انجام شود.

 

احمدی خاطر نشان کرد : بازسازی مجموعه شیرخوارگاه با هدف و نیت میزبانی دوباره از ایتام و کودکان بدسرپرست انجام می‌شود و امیدواریم در این مسیر موفق شویم.

 

همچنین، فرزاد بهشتی،جانشین معاون دادستان مشهد با بیان اینکه با اجرای طرح حدنگار یا کاداستر باید تمامی املاک دولتی دارای سند ثبتی مالکیت شوند گفت: پیگیری برای صدور سند مالکیت این مجموعه برای هلال احمر مشهد در حال انجام است زیرا تداوم چنین شرایطی امکان تصرف دوباره این ملک را فراهم می‌آورد.

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 4996

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید