امروز: چهارشنبه 12 آذر 1399 برابر با 02 دسامبر 2020

آخرین خبرها

مدیر عامل آبفا خراسان رضوی در ویدئو کنفرانس خبری: شرایط تامین آب 913 روستا در خراسان رضوی با صرف هزینه هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار بهبود پیدا کرد

  • سه شنبه, 27 آبان 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 مدیر عامل آبفا خراسان رضوی در ویدئو کنفرانس خبری: شرایط تامین آب 913 روستا در خراسان رضوی با صرف هزینه هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار بهبود پیدا کرد مدیر عامل آبفا خراسان رضوی در ویدئو کنفرانس خبری: شرایط تامین آب 913 روستا در خراسان رضوی با صرف هزینه هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار بهبود پیدا کرد http://mashhadomran.ir

 

طی 90 روزتابستان کاری سال جاری شرایط تامین آب 913 روستا در خراسان رضوی در تابستان 99 بهبود با صرف هزینه هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار پیدا کرده است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، سید ابراهیم علوی،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی در ویدئو کنفرانس خبری با اصحاب رسانه استان که به خاطر شرایط کرونا به شکل مجازی برگزار شد، گفت: با تلاش شبانه روزی در شرکت آبفا خراسان رضوی طی 90 روز تابستان سال جاری به طور متوسط روزانه وضعیت تامین آب10روستای استان در اجرای طرح یک پارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی ارتقاء پیدا کرده است.
علوی با بیان اینکه این موفقیت با استفاده از پتانسیل های محلی ومنابع شرکت وهزارو100میلیارد ریال منابع مالی صندوق توسعه ملی و کمک افراد خیر به دست آمده افزود: روند خدمت رسانی به روستاها با تمام ظرفیت ادامه دارد .


وی گفت :از محل اتصال شبکه آب شهرها به روستاهای همجوار پنج میلیون متر مکعب آب در اختیار روستائیان قرار گرفته است.


علوی افزود : آذرماه سال جاری نیز چند پروژه آبرسانی روستایی در قالب پویش هر هفته الف – ب ایران با حضور وزیر نیرو در استان افتتاح می شود.


وی همچنین از افزایش مصرف آب در پی شیوع ویروس کرونا به میزان 3.2درصد در شهرها و15.2درصد در روستاهای استان خبرداد و گفت : در نیمه نخست سال گذشته 148میلیون مترمکعب آب تولید وتوزیع شد که این رقم درسال جاری با 7.5درصد افزایش به 160میلیون مترمکعب رسید.


مدیر عامل آبفا خراسان رضوی افزود : 100درصد جمعیت 76شهر و 91درصد جمعیت دو هزارو 937روستا در خراسان رضوی از آب شرب برخوردارهستند.


وی همچنین قدمت 50درصد ازخطوط و شبکه های توزیع30هزارکیلومتری آب در استان را بین 30تا40سال اعلام کرد و گفت : عمر مفید اخطوط و شبکه های توزیع 25 سال است و این موضوع فرسودگی شبکه های توزیع نیز باعث ایجاد هدر رفت آب به میزان 15 درصد شده است.


علوی خاطر نشان کرد: اصلاح هر کیلومتر شبکه با اقطار مختلف پنج میلیارد ریال و در مجموع نوسازی خطوط و شبکه های فرسوده آب در سطح استان 75هزار میلیاردریال اعتبار نیاز دارد که تامین این رقم در حال حاضروبا شرایط موجودامکان پذیر نیست.


مدیر عامل آبفا خراسان رضوی درباره نوسازی شبکه های آبرسانی افزود: در همین رابطه نسبت به تهیه نمودار تراکم اتفاقات در استان اقدام شده است که براساس آن سالانه بین 300تا400کیلومتر شبکه دارای نقاط پرحادثه در اولویت قرار گرفته و نوسازی می شود.


وی گفت : شرکت آب و فاضلاب بر خلاف سایر شرکت ها که یک خدمت ارائه می دهند ، در مجموع شش وظیفه مهم تأمین ،انتقال ،ذخیره سازی وتوزیع آب ونیز جمع آوری ،انتقال وتصفیه فاضلاب را با سختی و مشکلات فراوان انجام می دهد .


همچنین، مهدی جهان طلب،معاون بهره بردرای و توسعه آب آبفا خراسان رضوی از وجود 30شهر مواجه با تنش آبی در استان خبرداد و افزود : از این تعداد 6 شهر در وضعیت قرمز، 14 شهر نارنجی و 10شهر هم با مشکل کیفی آب مواجه اند و 314 روستا هم در شرایط قرمز آبی ، 370روستا نارنجی و 146 روستا در شرایط زرد قرار دارند.

همچنین، محمد سهرابی، معاون بهره برداری و توسعه فاضلاب افزود: در هفت شهر و سه روستا خراسان رضوی طرح های جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب به بهره برداری رسیده و 570هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته وتکمیل این تعداد طرح نیازمند سه هزار میلیارد ریال اعتبار است.

همچنین، کتایون دل زنده،معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه گذاری آبفا استان از تلاش این شرکت برای جذب سرمایه گذار بخش خصوصی برای اجرای طرح های فاضلاب در قالب مدل های مالی مختلف خبرداد و گفت: در اجرای پروژه های عمرانی و تملک سرمایه ای این شرکت در سال گذشته سه هزار میلیاردریال هزینه شد که امسال با توجه به شرایط موجود، منابع مالی با کاهش مواجه شده است.


وی درباره پیش بینی تامین اعتبار در سال جاری افزود : برای سال جاری ، پیش بینی دو هزار و 850 میلیاردریال اعتبار شده که تاکنون هزارو 800میلیارد ریال آن ابلاغ شده است.

 

زنده دل گفت : بخش غیر دولتی 13هزار میلیاردریال در اجرای پروژه های حوزه فاضلاب شهرهای گلبهار، سبزوار، تربت حیدریه، نیشابور و خواف سرمایه گذاری کرده و مدل های مالی شهرهای کاشمر، تایباد، تربت جام، شاندیز، طرقبه، گناباد و قوچان هم برای جذب سرمایه گذارتهیه شده است.

شبنم مقدم

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5302

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید