امروز: چهارشنبه 12 آذر 1399 برابر با 02 دسامبر 2020

آخرین خبرها

از ابتدای سال 96 واحد آلاینده هوا در خراسان رضوی شناسایی شدند

  • سه شنبه, 27 آبان 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 از ابتدای سال  96 واحد آلاینده هوا در خراسان رضوی شناسایی شدند از ابتدای سال 96 واحد آلاینده هوا در خراسان رضوی شناسایی شدند http://mashhadomran.ir

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از شناسایی 96 واحد دارای آلایندگی هوا از ابتدای سال در سطح استان خبرداد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ،تورج همتی گفت: از ابتدای سال جاری بیش از 150 واحد صنعتی درحوزه هوا در سطح استان پایش شده اند که بیش ازدو سوم آنها هوا را آلوده می کنند.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بر اساس ماده 123 برنامه ششم توسعه کشور و تبصره 4 ماده 11 قانون هوای پاک، واحدهای صنعتی و تولیدی موظفند نسبت به انجام نمونه برداری و اندازه گیری آلودگی و تخریب زیست محیطی خود اقدام و نتیجه را در چارچوب طرح خوداظهاری به سازمان محیط زیست ارائه کنند گفت: با افزایش پایش های روزانه و شبانه صنایع ضمن پیگیری واحدهای دارای سوابق آلودگی هوا ، شناسایی واحدهای آلاینده جدید نیز به طور مستمر دردستور کار است که دراین خصوص کوره های سنتی آجرپزی و آهک پزی ، واحدهای ریخته گری مستقر در شهر مشهد بیشترین سهم را دارند.

 

همتی با اشاره به اینکه صنایع بزرگی همچون ریخته گری و فولاد، تولید قطعات خودرو، پالایشگاهی و یتروشیمی و نیروگاهی ، سیمان ، گچ و آهک، ایزوگام و ... مورد پایش مستمر قرار دارند گفت: از ابتدای سال فعالیت و میزان آلایندگی هوا در 152 واحد به صورت روزانه و شبانه پایش شدند و 96 واحد آلاینده شناسایی شدند که پس از صدور و ابلاغ اخطارنامه آلایندگی و در صورت عدم رفع مشکلات زیست محیطی توسط صاحبان صنایع، ضمن درج نام آنها در فهرست صنایع آلاینده موضوع تبصره یک ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده و پرداخت جریمه آلایندگی ، به مراجع قضایی نیز معرفی شدند.

 

وی دراین خصوص به صدور 101 اخطاریه زیست محیطی به واحدهای آلاینده هوا در استان اشاره کرد و گفت: درحال حاضر بیش از 60 درصد واحدهای پایش شده دارای استانداردهای لازم در موضوع سلامت هوا نیستند.

 

 

منبع:روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5304

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید