امروز: جمعه 03 بهمن 1399 برابر با 22 ژانویه 2021

توزیع بیش از ۱۷هزارتن بذور اصلاح شده گندم و جو در سال زراعی جاری خراسان رضوی

  • دوشنبه, 10 آذر 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
توزیع بیش از ۱۷هزارتن بذور اصلاح شده گندم و جو در سال زراعی جاری خراسان رضوی توزیع بیش از ۱۷هزارتن بذور اصلاح شده گندم و جو در سال زراعی جاری خراسان رضوی http://mashhadomran.ir

 

 بیش از ۱۷هزارتن بذور اصلاح شده گندم و جو در سال زراعی جاری در خراسان رضوی توزیع شده است.


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،فرزاد عدالتیان شهریاری، مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: بیش از ۱۷هزار تن بذور گندم و جو اصلاح شده در سال زراعی جاری بین کشاورزان خراسان رضوی توزیع شده است.


مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی گفت: نظر به اهمیت بذر اصلاح شده در افزایش تولید محصولات زراعی، با پیگیری، جدیت و تلاش معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان، مدیریت زراعت و جهادکشاورزی شهرستانها، 17731تن بذر گندم و جو اصلاح شده در سال زراعی 1400 – 1399 تا مورخ 99/9/5 بین کشاورزان توزیع شده است. این میزان حدود 34درصد بیش از بذور توزیع شده مدت مشابه سال زراعی گذشته است.

 

عدالتیان شهریاری افزود: بذور توزیع شده از ارقام پرتولید و مستعد اقلیم استان است. ارقام اصلاح شده گندم شامل پیشگام، حیدری، سیروان و اروم، ارقام اصلاح شده جو شامل بهمن، جلگه، گوهران و ریحان که حدود 80درصد سطح زیرکشت استان را تشکیل می دهند.


گفتنی است 12مرکز تولید بذر اصلاح شده متشکل از شرکت های بخش خصوصی تحت نظارت سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی و مرکز تحقیقات کشاورزی در شهرستان های تربت حیدریه، نیشابور، تایباد، مشهد، قوچان و جوین مشغول فعالیت هستند. عاملین توزیع بذر شهرستان ها، تحت نظارت سازمان جهادکشاورزی، بذر موردنیاز کشاورزان را از مراکز تولید بذور اصلاح شده خریداری نموده و براساس حواله صادره جهادکشاورزی شهرستان، بذور اصلاح شده را تحویل کشاورزان می دهند.

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5331

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید