امروز: جمعه 08 اسفند 1399 برابر با 26 فوریه 2021

وبینار کسب و کارهای نوین حوزه کشاورزی در خراسان رضوی برگزار می‌شود

  • دوشنبه, 15 دی 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
 وبینار کسب و کارهای نوین در حوزه کشاورزی در خراسان رضوی برگزار می‌شود وبینار کسب و کارهای نوین در حوزه کشاورزی در خراسان رضوی برگزار می‌شود http://mashhadomran.ir

 

وبینار تخصصی کسب و کارهای نوین در حوزه کشاورزی با موضوع معرفی کارآفرینان موفق دراستان خراسان رضوی برگزار می شود.


به گزارش  پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، میثم کرمانی، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی در نشست خبری پیش از رویداد «وبینار کسب و کارهای نوین در حوزه کشاورزی » افزود: برگزاری وبینار دوم سازمان همیاری شهرداری های خراسان رضوی با موضوع کسب و کار نوین در بخش کشاورزی برای روز چهارشنه 17 دی ماه در دستور کار شورای توسعه ظرفیتها انسانی و اقتصادی سازمان همیاری قرار گرفته است.

 

وی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد که متخصصان بسیاری در صنعت کشاورزی فعاب هستند اما متاسفانه تعداد کمی از آنان در این زمینه مشغول به فعالیت هستند، افزود: در حال حاضر با وجود پیشرفت هایی که در ۲۰ سال گذشته صنعت کشاورزی ما داشته است اما همچنان با اتفاقات و پیشرفت های نوین در سطح جهانی فاصله داریم.

 

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه شهرداری موفق نیازمند فعالیت های اقتصادی پایدار است ،گفت:سهم اقتصاد کشور را از منابع حوزه کشاورزی ۳۱ درصد است.

 

وی افزود: از دلایل برگزاری این و بینار می توان به استفاده بهینه و مناسب از این منابع اشاره کرد تا در قالب این وبینار به این پرسش پاسخ دهیم که فعالیت های کشاورزی را در بخش مدیریت شهری فعال و افراد موفق در این زمینه را به علاقمندان در این زمینه معرفی کنیم.

 

وی با اشاره به برنامه های این وبینار افزود: در این وبینارعلی شریعتی مقدم، گروه بین المللی نوین زعفران ، غلامحسین داوری نژاد، شرکت نهالستان گهربار شرق؛ مهدی کریمی، شرکت صنایع غذایی دانشگرایان نوین؛ شادی بلوریان، شرکت دانش بنیان افزودنی های طبیعی گلچین طوس؛ جواد شباهنگ، شرکت نوین کشت اسپادانای ایرانیان حضور دارند.


همچنین،محمد رجب زاده، دبیر شورای توسعه ظرفیت های اقتصادی و انسانی سازمان همیاری با اشاره به اینکه باید از توانمندی افراد با تجربه در هر کسب و کاری به منظور توسعه ظرفیت های اقتصادی استفاده کنیم، خاطر نشان کرد: برگزاری وبینارهای کسب و کار و استفاده از تجربه متخصصان سبب رشد اقتصادی در استان می شود.

 

وی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه تولید، افزود: مشکلات موجود در بازار و نقدینگی از دیگر معضلات مهمی است که گریبان گیر تولید کنندگان می باشد.

 

دبیر شورای توسعه ظرفیت های اقتصادی و انسانی سازمان همیاری با اشاره به اینکه این وبینار دومین رویداد از مجموعه رویدادهای همیار ایده است، خاطر نشان کرد: متاسفانه با گسترش ویروس کرونا چرخ اقتصادی در همه جای دنیا آسیب دید.

 

وی افزود : تولید کنندگان برای عرضه محصولات تولیدی خود، نیاز به بازار فروش مناسب دارند تا ازاین رکود اقتصادی ناشی از کرونا بیرون بیایند.

 

رجب زاده گفت : دغدغه اجتماعی یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که توسط سازمان همیاری و شورای توسعه ظرفیتها با برگزاری این چنین رویدادهایی چون وبینار کسب و کارهای نوین در حوزه کشاورزی پیگیری می شود.
وی اظهار امیدواری کرد با همکاری و حمایت اتاق صنعت و معدن استان و پارک علم و فناوری خراسان رضوی به رونق تولید و تقویت بنیان اقتصادی در استان خراسان رضوی کمک کنیم.

 

همچنین فرزانه صادقی، رئیس اداره تحقیقات مشاوره موسسه آموزش شهرداری های خراسان رضوی گفت : ثبت نام در این رویداد برای عموم آزاد و رایگان است، تا پایان وقت اداری سه شنبه مهلت ثبت نام وجود دارد.


شبنم مقدم

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5402

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید