امروز: جمعه 08 اسفند 1399 برابر با 26 فوریه 2021

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی : رشد فروش 10 برابری محصولات شرکتهای دانش بنیان

  • چهارشنبه, 29 بهمن 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی : محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گدشته رشد فروش 10 برابری داشته است رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی : محصولات تولیدی شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گدشته رشد فروش 10 برابری داشته است http://mashhadomran.ir

 

 

رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی خبر داد: تولید و فروش شرکتهای زیر مجموعه این پارک نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۱۰ برابر شده است.

 


به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران،رضا قنبری ،رییس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در نشست خبری گزارش عملکرد یک ساله پارک علم و فناوری خراسان اظهار داشت: میزان فروش محصولات تولیدی شرکتهای فناوری و نوآور زیرمجموعه پارک علم و فناوری خراسان در سال جاری بیش از هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بوده است که در مقایسه با سال ۱۳۹۵ بیش از ۱۰ برابر افزایش داشته است.

 

وی خاطر نشان کرد : با توجه به اینکه قیمت عرضه محصولات این شرکتها یک سوم محصولات مشابه است میزان صرفه‌جویی ارزی در این شرکتها طی سال جاری پنج هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.

 

رییس پارک علم و فناوری خراسان گفت: امسال از محل بودجه عمومی پارک علم و فناوری با پرداخت ۶۰ میلیارد ریال به  شکل  مستقیم از شرکتهای زیرمجموعه حمایت شده است که در مقایسه با سال ۹۵ معادل ۱۵ برابر افزایش دارد.

 


قنبری افزود : ۳۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور با چهار هزار و ۷۰۰ نیروی متخصص در پارک علم و فناوری خراسان فعالیت دارند .

 


وی با بیان اینکه از سال ۹۶ تاکنون چهار محور کاری اصلی در حمایت از شرکتهای دانش بنیان در این مجموعه مد نظر قرارگرفته، گفت: توجه به ضرورت بازاریابی و ورود شرکتها به بازار و عرضه محصولاتشان، توجه به نیروی انسانی متخصص و جذب دانش‌آموختگان در این زمینه، تغییر نگاه و برخورد جامعه و دستگاهها به شرکتهای دانش بنیان و نوع فعالیت آنها و ورود شرکتهای دانش بنیان به عرصه تصمیم سازی و تصمیم‌گیری مهمترین محورهای کاری بوده است.

 


قنبری سهم شرکتهای دانش بنیان از جی.دی.پی (GDP) یا تولید ناخالص داخلی معادل یک درصد در کشور عنوان کرد و افزود: این سهم شرکتها در تولید ناخالص ملی باید به ۲۰ درصد برسد.

 

رییس پارک علم و فناوری خراسان از رتبه نخست پارک خراسان در توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان رتبه نخست را در کشور خبرداد و گفت : بیش از ۹۰ درصد منابع حمایتی از شرکتهای دانش بنیان با توجه به شمار بالای شرکتهای فعال در تهران جذب می‌شود.

 

وی با اشاره به مطالبه چند ده میلیاردی شماری از شرکتهای فعال در این مجموعه از دولت افزود: سودآوری در اقتصاد کشور در نوآوری است و این امر نشان از فرهنگ نوآورانه و رواج آن دارد و نیازمند بازاریابی قوی برای محصولات تولیدی شرکتهای دانش بنیان و فناور هستیم.

 

شبنم مقدم

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5465

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید