امروز: جمعه 08 اسفند 1399 برابر با 26 فوریه 2021

مدیر کل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی: ٣٠ خدمت حضوری سازمان در طرح ٣٠٧٠ به شکل غیر حضوری ارائه می شود

  • چهارشنبه, 29 بهمن 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مدیر کل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی: ٣٠ خدمت حضوری سازمان در طرح ٣٠٧٠ به شکل غیر حضوری ارائه می شود مدیر کل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی: ٣٠ خدمت حضوری سازمان در طرح ٣٠٧٠ به شکل غیر حضوری ارائه می شود http://mashhadomran.ir

 

 

مدیر کل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی گفت: ٣٠ خدمت حضوری سازمان در طرح ٣٠٧٠ به صورت غیر حضوری ارائه می شود تا ٧٠ میلیون مراجعه از ٩۶ میلیون مراجعه به واحدهای اجرایی سازمان در کشور حذف شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ، سید محسن نظام خیرآبادی ، مدیر کل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی در نشست خبری در معرفی طرح نسخه الکترونيکی و حذف دفترچه‌های درمانی سازمان و طرح تحول دیجیتالی موسوم به ٣٠٧٠افزود:46 درصد از جمعیت ۶۴٣۴۵٠١ نفری استان تحت‌ پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند. این میزان پوشش برای جمعیت شهری 67 درصد می باشد .

 

وی تعداد بیمه شدگان تأمین اجتماعی در استان 927398 نفر عنوان کرد و گفت: با احتساب افراد تبعی ( افراد تحت تکفل) ایشان، جمعیت بیمه شدگان 2482438 نفر می باشد.


نظام خیرآبادی گفت:تعداد مستمری بگیران 249897 نفر می باشند که با احتساب افراد تبعی ( تحت تکفل) جمعیت این افراد به 432531 نفر بالغ می رسد.


مدیر کل تأمین اجتماعی استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد:در مجموع تعداد 2914969 نفر تحت پوشش سازمان در استان هستند و در ٩ماهه اول سال 99 مبلغی بیش از 3100 میلیار ریال مقرری بیمه بیکاری پرداخت شده است.

 

نظام خیرآبادی، اظهار داشت:جمع هزینه ها و مبالغ پرداختی کمک‌های کوتاه مدت سازمان تامین اجتماعی در 9 ماهه اول سال جاری شامل کمک هزینه بارداری، اروتز و پروتز. هدیه ازدواج، هزینه سفر بیمار و همراه، کمک هزینه کفن و دفن، غرامت نقص عضو، غرامت دستمزد حوادث ناشی از کار و غیر ناشی از کار بالغ بر 835 میلیارد ریال بوده است.


مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان رضوی گفت:هزینه حقوق مستمری بگیران تأمین اجتماعی در استان در 9 ماهه اول سال مبلغی بیش از 68675 میلیار ریال و کل هزینه های سازمان تأمین اجتماعی در استان از جمله کمک‌های بلند مدت و کوتاه مدت و درمان مستقیم و غیر مستقیم در 9 ماهه اول سال بالغ بر 81631 میلیار ریال می باشد.


وی با اشاره به اجرای طرح تحول دیجیتالی سازمان تأمین اجتماعی به نام طرح ٣٠٧٠ خاطر نشان کرد: مقرر شده ٣٠ خدمت حضوری سازمان به صورت غیر حضوری ارائه شود تا ٧٠ میلیون مراجعه از ٩۶ میلیون مراجعه به واحدهای اجرایی سازمان در کشور حذف شود.


نظام خیرآبادی افزود:تا کنون ٢٣ خدمت از ٣٠ خدمت رونمایی و اجرایی شده که با وجود مشکلات متعدد سازمان در زمینه های زیرساختی که بیشتر در حوزه بسترهای سخت افزاری و اینترنتی است، سازمان به اجرای آن همت کرده است که به مرور مشکلات نیز در حال برطرف شدن هستند.


وی گفت : یکی از مهمترین اقدامات سازمان حذف دفترچه‌های درمانی است که تنها در این حوزه در سال 98 مبلغ 103 میلیارد ریال و در سال جاری تا کنون 86 میلیارد ریال هزینه شده است.


مدیر کل تأمین اجتماعی خراسان رضوی افزود : برای اخذ خدمات غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی ، بیمه شدگان، کارفرمایان و مستمری بگیران می بایستی به سامانه خدمات غیر حضوری سازمان تأمین اجتماعی به آدرس es.tamin.ir مراجعه کرده ، ثبت نام ( با شماره تلفن همراه به مالکیت خودشان) و از خدمات بهره مند شوند.


نظام خیرآبادی افزود:با وجود ارائه بسیاری از خدمات از جمله مشاهده سوابق، درخواست بازرسی از کارگاه، مشاهده حقوق و دستمزد مبنای کسر حق بیمه، مشاهده عنوان شغلی و... ٢٣ خدمت غیرحضوری که تا کنون اجرایی شده شامل پرداخت هزینه ازدواج،حذف مراجعه حضوری فرزندان اناث مستمری بگیران و ثبت هوشمند خاتمه کفالت، ابلاغ الکترونیکی احکام مطالباتی، ابلاغ مفاصاحساب به واگذارنده و پیمانکار، استعلام وضعیت دریافت مستمری و بیمه شدگان، نامنویسی غیرحضوری افراد تبعی ( افراد تحت تکفل) توسط بیمه شده اصلی، درخواست غیرحضوری تکمیل سوابق مشاغلی که به واسطه ماهیت شغل، کمتر از یک ماه لیست ارائه می شود، انعقاد قرارداد و دریافت حق بیمه بیمه اختیاری، اخذ غیرحضوری تعهدنامه ( توافق غیرحضوری کارفرمایان برای ابلاغ احکام و مطالبات) می باشد.

 


وی خاطرنشان کرد:امکان مشاهده جزئیات محاسبات و گردش حساب بدهی، دریافت غیرحضوری اعتراض کارفرما و تعیین و اعلام زمان رسیدگی، درخواست غیرحضوری غرامت دستمزد ایام ابتلا به بیماری کرونا، سرویس غیرحضوری احتساب سوابق دوران خدمت سربازی ( خرید سابقه بیمه دوره سربازی)، اخذ الکترونیکی درخواست و صدور هوشمند و ابلاغ مفاصاحساب ماده ٣٨ قانون تأمین اجتماعی، ارتقاء سامانه دریافت لیست حق بیمه، انعقاد قرارداد و دریافت حق بیمه بیمه حرف و مشاغل آزاد ازجمله دیگر خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی می باشند.

 

نظام خیرآبادی افزود: درخواست غیرحضوری کمیسیون پزشکی، حذف فرایند حذف کاغذ از چرخه وصول مطالبات، پرداخت غیرحضوری کمک هزینه مراسم ترحیم ( کفن و دفن)، درخواست و طی مراحل مختلف بیمه بیکاری به صورت غیر حضوری از طریق سامانه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درخواست روند اجرایی غیرحضوری کفالت والدین و همسر بیمه شده (زن)،واکشی عکس از سامانه نامنویسی و پرداخت غیرحضوری حق بیمه کسری از ماه مربوط به خدمت شماره 7 از خدمات دیگر غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی هستند.

 


شبنم مقدم

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5466

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید