امروز: پنج شنبه 26 فروردين 1400 برابر با 15 آوریل 2021

رییس اتاق اصناف مشهد: برگزاری نمایشگاهی به وسعت ایران در دستور کار است

  • چهارشنبه, 06 اسفند 1399
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
رییس اتاق اصناف مشهد: برگزاری نمایشگاهی به وسعت ایران در دستور کار است رییس اتاق اصناف مشهد: برگزاری نمایشگاهی به وسعت ایران در دستور کار است http://mashhadomran.ir

 

 

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: با توجه به شرایط کرونا و در آستانه سال جدید، برگزاری نمایشگاهی به وسعت ایران در دستور کار است.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، محمود بنانژاد در نشست خبری در آستانه سال نو و فروش فوق العاده نوروزی با عنوان نمایشگاهی به وسعت ایران که در خانه اصناف مشهد برگزار شد اظهار کرد: هر ساله نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در دو مقطع پاییز و بهار برگزار می شد و کالاها با تخفیفات خاص و شرایط ویژه در نمایشگاه عرضه می شد.

 

رییس اتاق اصناف مشهد افزود: به همین منظور به دنبال راهی بودیم تا بشود از ظرفیت تمام واحدهای صنفی استفاده کرد و مردم کالاهای مد نظر خود را راحت‌تر به دست آورند که نتیجه‌ آن ایجاد نمایشگاهی با نام به وسعت ایران است.


وی گفت: برنامه‌ریزی برای این نمایشگاه در اتاق اصناف ایران با همراهی دبیرخانه هیات نظارت اصناف اجرایی انجام و هیات اجرایی به وجود آمد.


بنا نژاد خاطر نشان کرد : اولین حسن طرح نمایشگاهی به وسعت ایران این است که کاملا اتحادیه محور است و اتحادیه‌ها کنترل بازار را در دست می گیرند .

 

وی گفت: بین فروش فوق‌العاده و حراج تفاوت زیادی است و ما امسال در نمایشگاهِ به وسعت ایران فروش با تخفیف های مشخص داریم اما به هیچ وجه مجوزحراجی را صادر نمی‌کنیم.

 

بنانژاد گفت :در حوزه تامین کالا، به خصوص کالاهایی که برای مردم اولویت دارد مانند کیف، کفش، پوشاک، شیرینی و آجیل هیج کمبودی وجود ندارد و از لحاظ تعداد واحدهای صنفی و تنوع کالا نیز هیچ کم و کاستی نیست و خوشبختانه در بسیاری از موارد ما خودمان تولیدکننده هستیم.

 

رییس اتاق اصناف مشهد با تاکید بر اینکه قیمت ها و چگونگی فروش کالاها تحت نظارت و بازرسی‌ است، گفت: در هر برنامه برای فروش کالاها، یک مقدار مشخص تخفیف مجاز است. برای هر بخش مقدار حداقل و حداکثری مشخص شده و اتحادیه‌ها این مساله را بررسی و تایید می کنند.


وی افزود : در حوزه نظارت و بازرسی اتحادیه کنترل سطح بازار را به دست خواهد گرفت و هرجا تخلفی را مشاهده کند، برخورد می شود.

 

بنانژاد اظهار کرد: یکی از مواردی که از تشکیل جمعیت و ازدحام مردم در بازارها جلوگیری می‌کند، تشویق و ترغیب بازارهای صنفی به فروش به صورت غیرحضوری و الکترونیکی است که در این راستا اقداماتی انجام شده است.

 

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه جدید برای فروش غیرحضوری گفت: از شنبه هفته آینده اپلیکشنی ارائه می‌شود که بر مبنای آن هر واحد صنفی بتواند صفحه ای را برای ارائه کالاهایش داشته باشد و کالاها را به همراه عکس ،قیمت،تخفیف و.‌.. به فروش برساند و مردم به راحتی از آن سامانه خریداری و به بازار مراجعه نکنند.

 

رییس اتاق اصناف مشهد عنوان کرد: یکی از مواردی که در خصوص واحدهای صنفی تاکید داریم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و ما به شدت مراقب این مساله هستیم و با واحدهایی که رعایت نکنند، برخورد می‌کنیم.
وی افزود:البته تا کنون واحدهای صنفی این مساله را رعایت می‌کنند اما از جانب مردم بی اعتنایی می شود درحالیکه رعایت کردن پروتکل های بهداشتی یک کار مشارکتی است و اگر واحدها رعایت کنند و مردم نکنند یا برعکس، نتیجه بخش نخواهد بود.

 

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: تاکید ما بر عرضه کالاهای با کیفیت داخلی‌ در نمایشگاه است. خوشبختانه ما در مشهد برندهای خوبی در حوزه پوشاک و کفش و چرم و... داریم و سعی می کنیم این برندها را برجسته کنیم.

 

بنانژاد درباره خرید کالاهای اساسی با کد ملی خاطرنشان کرد: حدود یک ماه هست در حوزه شکر و ۲۰ روز در حوزه روغن فروش به همراه کد ملی را شروع کرده‌ایم. باید حوزه نظارت و بازررسی خود را مکانیزه کنیم و بتوانیم از ابزار الکترونیکی برای کنترل تولید و فروش کالاها استفاده کنیم.

 

وی با بیان اینکه در حوزه تولید کالا مشکلی نداریم ولی در توزیع مشکل داریم، افزود: تلاشمان این است که کالایی که از هر طریق تولید و وارد می‌شود، به دست مصرف کننده برسد. دولت هم رایانه‌ای را برای تامین اینگونه کالاها از جمله روغن،شکر،مرغ و... در نظر گرفته است.

 

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: تاکنون۱۶۰۰ وارد صنفی در سامانه حلقه توزیع قرار گرفته اند و تا کنون ۳۰ طرح و ۴۰ انبار در این سامانه ثبت شده که این انبارها مبدا ورود کالاهاست.


وی افزود: کل سفارش های ثبت شده در واحد ۴۶۹۰ عدد است. خرده فروش هم اگر کالایش تمام شد و می‌خواست دوباره سفارش بدهد، ما در سامانه موجودی‌اش را مورد بررسی قرار می‌دهیم و اگر موجودی‌اش صفر شده باشد، اجازه خرید کالای جدید را صادر می‌کنیم.

 

بنانژاد در رابطه با آمار متقاضیان که در این سامانه ثبت نام کرده‌اند، عنوان کرد: تعداد کل مشتریان ۵۶۰ هزار نفر هستند که با کدملی در سامانه ثبت نام کردند. این تعداد تقریبا یک ششم جمعیت شهر مشهد است.

 

وی افزود: مقدار کالاهای توزیع شده در سامانه ۶۲۰ تن هست که حدود ۳۰۰ تن نیز از قبل وجود داشته است واین مقدارمربوط به صنف خواروباراست که شامل روغن و شکر می‌شود و آمادگی ارائه فروش میوه ‌شب عید هم در سامانه وجود دارد و با صدور تاییدیه های لازم این طرح هم اجرایی می شود.

 

شبنم مقدم

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5475

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید