امروز: سه شنبه 12 مرداد 1400 برابر با 03 آگوست 2021

‍ در ارتباط تصویری با رئیس جمهور؛ ١٢ پروژه عمرانی در شهر جدید گلبهار افتتاح و کلنگ زنی شد

  • سه شنبه, 22 تیر 1400
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
‍ در ارتباط تصویری با رئیس جمهور؛ ١٢ پروژه عمرانی در شهر جدید گلبهار افتتاح و کلنگ زنی شد ‍ در ارتباط تصویری با رئیس جمهور؛ ١٢ پروژه عمرانی در شهر جدید گلبهار افتتاح و کلنگ زنی شد http://mashhadomran.ir

 

 

١٢ پروژه عمرانی در شهر جدید گلبهار افتتاح و کلنگ زنی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران ؛ همزمان با مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ١٢٣ پروژه روبنایی و زیربنایی به ارزش ريالی بیش از ١۵ هزار و ٧٠٠ میلیارد ريال به صورت ویدیو کنفرانس و به دستور حسن روحانی ریاست جمهوری در شهرهای جدید کشور، ١٠ پروژه عمرانی شامل ۱۰۵۲ واحد مسکن، مجتمع فرهنگی، مذهبی و کتابخانه، احداث دبستان ۹ کلاسه در محله ۱۱، پارک موضوعی انرژی، زیرسازی و آسفالت معابر، احداث خیابان (آماده سازی و لکه گیری)، احداث و بهسازی پیاده رو ها، اجرای محوطه سازی، احداث و ساخت و بازسازی کانال‌ها و مسیر دوچرخه در شهر جدید گلبهار (بعنوان پایلوت استان خراسان رضوی) افتتاح و ٢ پروژه شامل ١۴١۵ واحد مسکن طرح اقدام ملی و پارک ٢ هکتاری محله گلشهر نیز کلنگ زنی شد.

 

در مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهر جدید گلبهار که باحضور جمعی از مسعولین کشوری و استانی همراه بود، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ضمن اشاره به اهمیت واحدهای مسکونی، گفت: ایجاد و ساخت واحد‌های مسکونی برای اقشار با درآمد متوسط و پایین در کشور، یکی از اهداف مهم اجرای این پروژه‌ها در شهر‌های جدید است.


حبیب الله طاهر خانی در ادامه افزود: برای افتتاح این پروژه‌ها در کل کشور ۱۵ هزار میلیارد ریال هزینه شده است که ۳ هزار میلیارد ریال مربوط به پروژه‌های عمرانی شهر گلبهار می باشد.


وی اظهار داشت: یکی از وجوه متمایز و برجسته دولت تدبیر و امید، به ویژه در دوره وزیر کنونی راه و شهرسازی، علاوه بر تحویل مسکن مهر و ایجاد جریان مستمر ساخت مسکن، اهتمام به تکمیل خدمات روبنایی، زیربنایی و زیرساخت های اجتماعی برای سکونت پایدار بوده است.


معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان سخنان خود گفت: با ارایه این خدمات و با اهتمام همه همکاران در این مجموعه محیط شهرهای جدید محیط مناسبی برای شهروندان است و علاوه برساخت ‌و تحویل واحدهای مسکونی، صدها مدرسه و فضاهای ورزشی، مذهبی، درمانی، انتظامی و خدمات زیربنایی، تصفیه خانه فاضلاب و ایستگاه های پمپاژ ایجاد شده است.


در ادامه این مراسم هومن گریوانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار نیز ایراد سخنرانی نمود و اظهار داشت: برای دومین بار در دولت دوازدهم در برنامه ای با حضور ویدیوکنفرانسی رئیس جمهور و مقام عالی وزارت، در شهر گلبهار از ۱۰ پروژه عمرانی شامل ١٠۵٢ واحد مسکونی، پارک موضوعی انرژی، مدرسه، مجتمع فرهنگی و مذهبی و کتابخانه، مسیر دوچرخه سواری، ساخت خیابان و پیاده رو و ... جمعا با اعتباری بالغ بر ۱۴۳ میلیارد تومان بهره برداری شد.


وی در پایان افزود: عملیات اجرایی دو طرح دیگر شامل ساخت ١۴١۵ واحد مسکن طرح اقدام ملی مسکن و پارک محله گلشهر به مساحت ۲ هکتار در مجموع با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان در شهر جدید گلبهار آغاز شده است.


قابل ذکر است رئیس جمهور در هشتادمین پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید فرمان افتتاح رسمی طرح‌های ملی وزارت راه و شهرسازی را در سراسر کشور صادر کرد که طی آن ۵۱ هزار و ۲۳۰ واحد مسکونی شامل، ۲۸ هزار و ۵۱۸ واحد مسکونی، طرح اقدام ملی مسکن در قالب انبوه‌سازی، واگذاری گروهی زمین، مشارکت خصوصی و بازآفرینی شهری محلات هدف در کشور، ۲۲ هزار و ۷۱۲ واحد مسکونی مهر در سطح کشور، ۶۱ پروژه و شروع عملیات اجرایی ۶۲ طرح روبنایی و زیربنایی طرح اقدام ملی مسکن و مسکن مهر در شهرهای جدید کشور با اعتبار ۲۴ هزار و ۱۱۹ میلیارد تومان به افتتاح رسیدند.

 

 

منبع:روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید گلبهار

 

 

 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5690

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید