امروز: سه شنبه 12 مرداد 1400 برابر با 03 آگوست 2021

سخنگوی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد : شورای ششم مطالبه گرمنویات رهبری درباره بافت اطراف حرم مطهر است

  • دوشنبه, 28 تیر 1400
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
سخنگوی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد : شورای ششم مطالبه گرمنویات رهبری درباره بافت اطراف حرم مطهر است سخنگوی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد : شورای ششم مطالبه گرمنویات رهبری درباره بافت اطراف حرم مطهر است http://mashhadomran.ir

 

 

سخنگوی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای ششم مطالبه گرمنویات رهبری درباره بافت اطراف حرم مطهر است و اجازه نمی دهیم ساختمان بلند بدون معماری اسلامی در این بافت ساخته شود.

 

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی مشهد عمران، حسن موحدیان، سخنگوی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در اولین نشست با اصحاب رسانه درباره طرح نوسازی بافت پیرامون حرم رضوی گفت: بحث معنویت در اطراف حرم مطهر امام رضا(ع) با تجاری سازی در حال از دست رفتن است و منویات و دستورات مقام معظم رهبری در بافت مورد تاکید است، اجازه نمی دهیم ساختمان بلند بدون معماری اسلامی در این بافت ساخته شود، شورا در این خصوص اختیارات زیادی ندارد ولی مطالبه گر است.

 

وی در باره پروژه های نیمه تمام شهری گفت: توسعه و پیشرفت شهر با جدبت دنبال می شود، در ایجاد شور و نشاط برای مردم کوتاهی نکرده و پروژه های نیمه تمام را نیز به سرانجام می رسانیم.

 

موحدیان درباره روند انتخاب شهردارشهر مشهد گفت: در انتخاب شهردار مشهد عجله نداریم و مایل هستیم تا تغییر و تحول در مدیریت این کلان‌شهر با آرامش انجام شود.


وی افزود: تدوین شاخص ها برای انتخاب شهردار در حال نهایی شدن و اولویت اصلی ما انتخاب شهردار بومی است، گزینش مدیر غیربومی توهین به مردم مشهد است زیرا فرصتی برای شناساندن شهر به شهردار غیربومی نداریم.

 

منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد گفت: به دنبال انتخاب شهردار بومی، متخصص و متعهد هستیم اما تمایل نداریم تا رسانه ای شود و تداخلی در روند کار شهردار و شورای شهر پنجم ایجاد شود.

 

موحدیان در باره انتخاب شهردار از میان منتخبان شورای ششم نیز افزود: به هیج وجه موافق انتخاب شهردار از بین منتخبان شورای شهر نیستم و این اقدام را بی توجهی به رای مردم می دانم که کسی به جای کار در شورا، به عنوان شهردار خدمت کند.

 

وی با اشاره به روند انتخاب شهردار جدید از شهردار فعلی مشهد خواستار همکاری شد و گفت: طبق قانون با آغاز فعالیت شورای ششم، فعالیت شهردار کنونی به پایان می رسد اما از شهردار فعلی می خواهیم تا زمان انتخاب شهردار جدید، با ما همراهی کند و اگر موافقت نکرد یکی از معاونان شهردار را به عنوان سرپرست شهرداری معرفی کند.

 

موحدیان افزود: شورای ششم امانتدار رای مردم است که وظیفه خود می داند این امانت را تا انتهای ماموریت حفظ کند، و رای اخیر مردم به معنای ایجاد تغییر و تحول در نظام مدیریت شهری بود.

 

وی با تاکید بر استفاده از افراد جهادی، پاکدست و مردمی در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: ما شورای شهرداری نیستیم ، بلکه شورای شهر هستیم و از همه ظرفیتها در این بخش استفاده می کنیم.

 

رییس سنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص به کارگیری زنان به عنوان معاون شهردار و شهرداران مناطق نیز گفت: زنان مکمل هستند، جامعه از خانواده شروع می‌شود تا جامعه بزرگتر شود.

 

موحدیان افزود: در پست‌های ستادی می‌توان از زنان استفاده کرد، اما نمی‌توانیم در مدیریت‌ها از زنان استفاده کنیم، زنان در موقعیت‌های ستادی می‌توانند حضور داشته باشند، و بنده مخالف حضور زنان در پست‌های مدیریتی و معاونتی شهرداری هستم.

 

موحدیان گفت: به دنبال تعامل با نهادهای مختلف، همکاری با دولت و ایجاد رابطه دوسویه با مردم در انجام امور هستیم و  برای انسجام‌بخشی به امور دبیرخانه ای تشکیل شده و تاکنون با بزرگان و مسوولان شهر نیز دیدارهایی  انجام شده است.

 

موحدیان با اشاره به تشکیل کارگروه های ویژه در شورای ششم، خاطرنشان کرد: کارگروه شناسایی نخبگان و متخصصان، کارگروه تبیین شاخص های شهردار مشهد، کارگروه تدوین شورای ششم شهر مشهد و تشکیل تیم رسانه ای از جمله اقدامات در دست اقدام منتخبان شورای ششم است.

 


رییس سنی منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد افزود: بخش فرهنگی اولویت و مورد توجه شورای ششم است، مردم اگر قرار بود به اجرای پل و زیرگذر رای بدهند به ما رای نمی دادند.

 

موحدیان خاطرنشان کرد: کار فرهنگی زمانبر و دیربازده است، لذا در مقوله فرهنگی اقدامات باید بر اساس اولویت باشد.

 

وی با تاکید بر لزوم شفاف سازی، اظهار کرد: من شفاف سازی را از خود شروع می کنم، نیروی بازنشسته با حقوق ماهانه ١٢ میلیون تومان هستم که در منزلی ملکی در شهرک طالقانی زندگی می کنم و در انتخابات اخیر ١١٢ میلیون تومان هزینه تبلیغات کردم.

 

دبیر هماهنگی منتخبان شورای ششم شهر مشهد نیز در این نشست اظهار کرد: شورای ششم مشهد فارغ از جناح بندی سیاسی، به مردم خدمت می کند.

 

همچنین،حسین حسامی ، یکی دیگر از منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد افزود: تدوین مولفه های مدیریت شهری مبتنی بر نظام اسلامی، توجه به مناطق کم برخوردار، رشد و توسعه شهر با رویکرد زیارتی بودن این کلانشهر،استفاده از ظرفیت اقتصاد زیارت و بهره گیری از ظرفیت مردمی از رویکردهای شورای ششم مشهد است.

 

وی گفت: با ثبات مدیریت فرهنگی با حرکت متداوم در حوزه فرهنگسازی در مسیر ارتقای فرهنگ شهرنشینی و میزبانی از زائران امام هشتم، حرکت  می کنیم.

 

همچنین مهدی ناصحی، از منتخبان ششمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد افزود: توجه به خرده فرهنگهای شهرنشینی نیز با استفاده از توان تخصصی اعضا مورد توجه است.

 

وی گفت: شان شورا نه اجرا، بلکه سیاستگذاری است و شهردار باید مبتنی بر خط مشی شورا، برنامه عملیاتی ارائه دهد و همرسانی جریانات اجتماعی مشهد نیز مدنظر است.

 

همچنین، موسی حاجی بگلو،دیگر عضو شورای ششم شهر مشهد گفت: در مشهد خدمات، ملی اما بودجه محلی است، باید بودجه مستقلی برای شهر مشهد خارج از بودجه شهرداری داشته باشیم.

 

وی با اشاره به هبه قطعه زمینی ١٨ هکتاری به دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: شهرداری تا کی باید بار دولت را به دوش بکشد.

 


شبنم مقدم

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5692

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید