امروز: سه شنبه 12 مرداد 1400 برابر با 03 آگوست 2021

نامه رسان ها پیشگام عرصه سلامت

  • دوشنبه, 28 تیر 1400
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
نامه رسان ها پیشگام عرصه مدافعان سلامت نامه رسان ها پیشگام عرصه مدافعان سلامت http://mashhadomran.ir

 

 

بدون شک تلاش کارکنان شرکت ملی پست در سطح جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست ازاین رو برآن شدیم که با هدف تشکر و قدردانی از کارکنان این مجموعه بزرگ مصاحبه ای با یکی از سرنامه رسان ها به عمل آوریم .


بدون شک تلاش کارکنان شرکت ملی پست در سطح جامعه بر هیچ کس پوشیده نیست ازاین رو برآن شدیم که با هدف تشکر و قدردانی از کارکنان این مجموعه بزرگ مصاحبه ای با یکی از سرنامه رسان ها به عمل آوریم تا ضمن آشنایی با شرایط کاری موزعین از نظریات و تجربیات ایشان در خصوص کارنامه رسانی آگاه شویم .


*با عرض سلام و تشکر از اینکه وقت خودتون رو به ما دادید لطفا خودتون را معرفی کنید ؟
با نام و یاد خدا جمال آذر سرشت هستم سرنامه رسان پست رضا شهر و از سال 84 مشغول به خدمت می باشم.


*آیا از وضعیت کاری خودتان رضایت دارید ؟
بله ، اگرچه در اوایل خدمت شرایط کمی سخت بود ولی هرکاری سختی های خودش را دارد .


*چه چیزهایی باعث سختی کار موزعین می شود ؟
شغل نامه رسانی شغلی است که در تمام فصول به صورت فیزیکی در معرض شرایط مختلف جوی (گرما-سرما_برف-باران ) هست و همچنین استفاده طولانی مدت از موتور باعث بروز یک سری مشکلات جسمی از قبیل کمر درد ، سینوزیت ، بروز تصادفات که در بعضی موارد منجر به آسیب های جدی و حتی مرگ همکاران شده است .


*شما چطور با این سختی ها رو به رو شدید ؟
من اوایل خدمت که تجربه کمتری داشتم مواجه با این دشواری ها برایم کمی سخت بود ولی در این شغل هم مثل تمام مشاغل دیگر داشتن انگیزه و پیدا کردن هدف بسیار تاثیر گذار است . شغل من چون یک شغل خدماتی است ممکن است از دید بعضی از افراد جامعه از لحاظ موقعیت اجتماعی جایگاه مناسبی نداشته باشد و این موضوع باعث ناراحتی و یکی از سختی های کار من به شمار می آمد ولی بعد از مدت کمی متوجه شدم برخورد و رفتار خودم تاثیر بسیار زیادی بر رفتار متقابل مردم دارد . زمانی که خوشحالی مردم را بعد از دریافت نامه ها می دیدم و از لطف و محبتی که رفته رفته در بین من و مردم به وجود آمد احساس مفید بودن در جامعه را پیدا کردم و بعدها متوجه شدم اینکه افراد چه شغلی دارند خیلی حائز اهمیت نیست و مهمتر از خود شغل رفتار افراد است که میتواند به یک چیز ارزش و اعتبار دهد و از زمانی که من در شغلم خدمت به مردم را هدف اصلی قرار دادم دیگر نه شرایط آب و هوایی و جوی برایم سخت بود نه در بعضی موارد برخورد مردم ، چون هدف بالاتری را دنبال می کردم و آن هم رضایت خداوند در قبال خدمت بی توقع به بندگانش بود ( خدمت تو کنی گوی زمیدان تو بری / ور تو نکنی هرکه کند او ببرد )
مرور کردن این موضوع که خدمت کردن به خلق جزء فضایل اخلاقی به حساب می آید باعث خوشحالی درونی برای من می شد و این موضوع باعث علاقه شدید به کارم شد .


*شرایط کاری موزعین طی این سالها چه تغییراتی کرده است ؟
سال 84 که من وارد شرکت پست شدم وضعیت کاری نسبت به الان خیلی متفاوت بود آن زمان باید در ثبت های کاغذی از گیرندگان امضا دریافت می کردیم و پیگیری ها کمی مشکل بود چرا که پس از شش ماه برای پیگیری یک پاکت نامه ناچار بودیم هزاران صفحه کاغذ را زیرو رو کنیم تا بتوانیم بگوییم چه کسی این نامه را امضا کرده یا تحویل گرفته، همچنین مردم برای هر پیگیری ناچار بودند به اداره مراجعه کنند تا در شبکه داخلی پست وضعیت نامه آنها را مشاهده و پاسخگوی آنها باشیم . البته حجم کار به میزان الان نبود به طور معمول شصت الی هفتاد نامه در روز توزیع می کردیم که این تعداد سال به سال افزایش یافت و با زیادتر شدن خدمات پست این تعداد در حال حاضر به صد و پنجاه تا صدوهفتاد مرسوله در روز می رسد که اکثر این مرسولات پاکت های بزرگ پستی و بسته ها می باشند . اگرچه سرویس های پستی هم خیلی متنوع شده ولی شکل کار راحت تر شده ، الان خیلی راحت نامه را با استفاده از گوشی موبایل به گیرندگان تحویل میدهیم و همان موقع مرسوله به صورت آنلاین قابل پیگیری برای گیرنده و فرستنده می باشد . الان خیلی راحت مردم می توانند از منزل با استفاده از اینترنت ببینند که بسته پستی آنها کجاست.
این فناوری ها و تغییرات چشم گیری که پست در این سالهای اخیر داشته باعث شده کنترل و نظارت ها خیلی دقیق تر و به روز تر باشد و تاثیر ان در بالا رفتن کیفیت کاملا مشهود می باشد . همچنین پکیج های نامه رسانی مثل لباس ، کلاه و ... که باعث شده یک لباس متحدالشکل داشته باشیم و یک نظم و برابری در بین موزعین به وجود آمده به نظرم کار خیلی خوبی هست و امیدوارم مدیران محترم در جهت بهبود کیفیت این ملزومات توجه بیشتری داشته باشند .

 


*در ایام کرونا شرایط کاری به چه صورت بود ؟
در تمام ایام کرونا حتی در روزهای تعطیل من و دیگر همکارانم مشغول کار بودیم و در اوایل که شکل بیماری وراههای انتقال آن هنوز مشخص نبود با ترس و نگرانی هم از بابت خودمان و هم از بابت خانواده مواجه بودیم چراکه کار ما در برخورد مستقیم با بسته های پستی و سطوح آلوده و همچنین تعامل با مردم بود، این باعث ایجاد شرایط دشواری برای ما می شد . در طول این مدت تعداد زیادی از همکاران درگیر این بیماری شدند و خانواده هایشان هم تحت تاثیر این موضوع قرار گرفتند . از طرف دیگر تغییر شکل خرید مردم از خرید حضوری به خرید غیرحضوری و اینترنتی و اقبال فروشندگان کالا به استفاده از شبکه پستی به دلیل هزینه بسیار ارزان قیمت و اعتماد به این شبکه باعث به وجود آمدن ترافیک سنگینی در کار نامه رسانی گردید .


در ماههای ابتدایی شروع کرونا ما تا غروب کار میکردیم تا بتوانیم نامه ها و خرید های مردم را به دستشان برسانیم ، اجتناب گیرندگان از امضا بر روی گوشی موبایل و همچنین عدم مراجعه به ورودی برخی اماکن باعث می شد که روند کار به کندی انجام پذیرد ولی بعد از تصمیماتی که اتخاذ شد در جهت پیشبرد شیوه نامه های بهداشتی امضا جای خود را به دریافت کد ملی گیرنده داد و در زمان کار تسریع صورت گرفت .


*شرکت ملی پست در این شرایط کاری چه تدابیری برای شما در نظر گرفت ؟
سازمان ما هم مثل تمام شرکت ها و موسسات در سطح جهانی با یک پدیده نوظهور مواجه شده بود و از طرفی موقعیت وشرایط کاری ما طوری بود که نه امکان کم کردن نیرو وجود داشت ونه امکان دور کاری و نه تعطیل کردن ، در همان اوایل به نامه رسان ها یک سری پک های بهداشتی دادند که شامل ماسک و الکل و دستکش بود که اگرچه کافی نبود ولی در آن زمان که این ملزومات کمیاب بود بسیار مفید واقع شد و بعدها هم هزینه ای برای تهیه این وسایل بهداشتی پرداخت شد . ضد عفونی بسته ها ی پستی و رعایت پروتکل های بهداشتی هم تا حد زیادی باعث کم شدن استرس من و همکاران شد و همچنین گیرندگان محترم بسته های خود را بدون هیچ نگرانی می توانستند تحویل بگیرند ، فکر میکنم این اقدامات نسبت به تمام اقداماتی که صورت گرفت در طول این مدت برجسته تر به نظر می رسد .


*چه پیشنهادی یا انتقادی در جهت بهبود شرایط کاری دارید ؟
در ایام کرونا چون مرسولات ضد عفونی می شد و حجم کار هم خیلی زیاد شد مرسولات گاها با تاخیر به دست مردم می رسید که این امر موجب نارضایتی بعضی از هموطنان عزیز می شد به نظرم در کنار فعالیت در شبکه های مجازی اگر از طریق رسانه ملی در سطح کشور یک تیزر کوتاه ساخته می شد که ما در این شرایط بدون تعطیلی و خستگی در حال انجام وظیفه هستیم شاید از ما هم همانند کادر درمان و سایر عزیزانی که در تمام ایام کرونا در خدمت هموطنان بودند تشکر و قدردانی می شد . البته ناگفته نماند که در اخبار و رادیو و فضای مجازی توضیحاتی داده شده بود ولی به نظر من کافی نبود .


نشان دادن زحمات شبکه پستی باعث شناخت بیشتر مردم از شرایط کاری ما می شود و همچنین در برخورد آنها تاثیر گذار است ، دوم اینکه نامه رسان های زحمت کش به عنوان سفیران شادی و نماد اعتماد مردم به پست هستند اگر توجه خاصی به این کارکنان بشود که احساس تمایزی باشد بین ایشان و سایرعزیزان مشغول در پست ( مثلا تلاش چندین ساله آنها در جهت قرار گرفتن کارشان در ردیف کارهای سخت ) می تواند باعث ایجاد انگیزه مضاعف برای موزعین باشد

 

 

خبرنگار: صادقی 

منتشر شده در عمومی
کد خبر: 5693

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید