امروز: شنبه 10 خرداد 1399 برابر با 30 می 2020

هیزم آتشی را مهیا ساختیم که خود در آن میسوزیم!

  • سه شنبه, 10 مهر 1397
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
هیزم آتشی را مهیا ساختیم که خود در آن میسوزیم! هیزم آتشی را مهیا ساختیم که خود در آن میسوزیم! http://mashhadomran.ir

سقوط آزادی که منتظرش بودیم!

امروز در حالی شاهد سقوط آزاد ارزش ارز در بازار بودیم که هفته گذشته به دلیل جوسازی های برخی سودجویان و البته مدیریت ضعیف سطوح مختلف کشور، رکورد قیمتها شکسته شد.

 این سقوط آزاد از هفته قبل به راحتی پیش بینی میشد و با توجه به اخبار تصویب FATF که از صبح امروز منتشر شد این سقوط شدت بیشتری گرفت.

در افزایش قیمت دلار بعد از مسائل مدیریتی در کشور، نقش کانال های تلگرامی دلالان ارز که با ذوق زدگی به صورت لحظه ای اخباری کذب از افزایش قیمت ها را منتشر و مردم را برای خرید دلار و کالاهای مصرفی به بازار راهی می کردند بسیار پررنگ بود!

در اینجا تنها یک نکته جای تامل بسیاری دارد؛؛

چرا برخی مردم ندانسته و به سادگی در این جوسازی ها شریک میشوند و هیزم آتشی را مهیا میکنند که در نهایت خود مردم را می سوزاند؟؟

آیا در افزایش قیمت ارز کسی جز دلالان سود خواهند برد؟ و آیا اجناسی که به راحتی بعد از افزایش قیمت دلار روند صعودی قیمت را پیش گرفتند با سقوط آزاد دلار هم کاهش پیدا میکنند؟

 آیا ما نمی دانیم هر گونه افزایش خرید در هر کالایی باعث کاهش عرضه میشود و این فرصتی بینظیر برای سودجویان جهت احتکار و افزایش قیمت است که قطعا و نهایتا به ضرر عموم مردم تمام خواهد شد.

امیدواریم با این تجربه ها در این شرایط بحرانی کشور خودمان به خودمان رحم کنیم و هیزم آتشی را فراهم نکنیم که در نهایت با شعله هایش خود خواهیم سوخت!

 

یادداشتی از سید قاسم قدمگاهی/فعال حوزه مطبوعات و رسانه

منتشر شده در یادداشت
کد خبر: 3001

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید