امروز: یکشنبه 30 مهر 1396 برابر با 22 اکتبر 2017

سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی

یکشنبه, 02 مهر 1396

نائب رئیس گروه تخصصی ترافیک سازمان نظام مهندسی استان خراسان رضوی طی مصاحبه ای بر لزوم عارضه سنجی ترافیکی کاربری ها تاکید کرد. 

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از روابط عمومی سازمان؛ سید مهدی امامی میبدی با بیان اینکه یک ساختمان باید توسط مهندسان از همه زوایا مورد بررسی قرار بگیرد افزود: در زمان احداث یک ساختمان، رشته های مهندسی مختلفی نظیر معماری، عمران و مکانیک از همه نظر شرایط سازه را در نظر می گیرند که در این میان اثرسنجی ترافیکی کاربری ایجاد شده نیز در دنیای شهر نشینی امروز توسط مهندسان ترافیک بسیار مهم و ضروری است.
وی افزود: مالکان پروژه های مختلف غالبا در ایده های اولیه به نیاز های اساسی خود توجه دارند و این مهندسان هستند که باید پکیجی کامل از رعایت ضوابط و مقررات معماری و شهرسازی را در تکمیل ایده اولیه این پروژه ها ارائه کنند.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری مشهد در ادامه بیان داشت: در حال حاضر نیز مهندسان به اهمیت این موضوع پی برده اند و پروژه هایی که اکنون در حال اجرا هستند از همه زوایا بویژه اثر ترافیکی آن در مقیاس عملکرد شبکه ای بر شهر و همچنین مقیاس خود پروژه در مواردي همچون ورودی ها، مشخصات پارکینگ و دسترسی های سواره در داخل پروژه بررسی می شوند.
وی یکی از راه حل ساختمان هایی که با عدم رعایت قوانین لازم نظیر مباحث ترافیکی ساخته شده اند را احداث پارکینک دانست و تشریح کرد: علاوه بر این با ایجاد پارکینگ های عمومی نیز می توان بر کاهش حجم ترافیکی ایجاد شده اقدام نمود که در نهایت به سود مردم و مالکان است.
میبدی در پایان رعایت اصول و ضوابط معماری و شهرسازی را از سوی مهندسان و ارگان ذی ربط در مقایسه با سال های گذشته بسیار اثربخش و کارآمد دانست و تاکید کرد در برخی حوزه ها نیاز مبرم به تغییر ضوابط طرح های تفصیلی در بخش تامین پارکینگ کاربری ها وجود داشته و باید نظارت صحیح بر رعایت این قوانین از سوی دستگاه های مربوطه اعمال گردد.

پایان خبر/*

صفحه1 از3

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

logo-samandehi

با ما در تماس باشید