امروز: پنج شنبه 02 اسفند 1397 برابر با 21 فوریه 2019

رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي خواستار ايجاد بانك اطلاعاتي فنون نوين صنعت ساختمان شد

  • چهارشنبه, 27 بهمن 1395
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مهندس حسين كامران ديسفاني مهندس حسين كامران ديسفاني mashhadomran.ir

رئيس سازمان نظاام مهندسي ساختمان خراسان رضوي گفت: دبيرخانه دائمي فن آوري هاي نوين صنعت ساختمان با ايجاد بانك اطلاعاتي براي دستيابي آخرين يافته ها فنون نوين صنعت ساختمان در داخل و خارج جمع آوري و در اختيار جامعه مهندسين و سازندگان مسكن و مجريان ذيصلاح قرار دهد.

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان استان مهندس حسين كامران ديسفاني در مراسم اختتام چهارمين همايش ملي فن آوري هاي نوين صنعت ساختمان افزود: دولت محترم و دستگاه هاي مرتبط به صنعت ساختمان زمينه همكاري در جهت مقاوم سازي و بهبود ساخت و ساز با دبيرخانه دائمي را فراهم آورد.
وي تصريح كرد: توسعه پايدار و در راستاي آن، بحث فن آوري هاي نوين ساختمان از تأكيدات مكرر رهبر معظم انقلاب و دولت بوده و يكي از مصاديق با اهميت حركت به سوي اقتصاد مقاومتي است. رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوي افزود: صنعت ساختمان 49 درصد از اقتصاد كشور را تشكيل مي دهد و اين نشان دهنده اهميت و نقش به سزاي اين صنعت در اقتصاد كشور است.كامران بيان كرد: بكارگيري فن آوري هاي نوين ساختمان در راستاي اجراي دقيق ماده 33 قانون نظام مهندسي ساختمان است و ايمني، آسايش و صرفه جويي را به همراه دارد.

به گفته وي، قوانين ملي تدوين شده در بحث فن آوري هاي نوين، بستر مناسبي براي اجراي دقيق مقررات ملي ساختمان است.

مهندس كامران ديسفاني با اشاره به زلزله هاي طبس، منجيل، رودبار، قائنات و بم گفت: ما در بحث اسكان موقت و ساخت و سازهاي مسكن پس از زلزله، دچار كمبود هستيم.وي خاطرنشان كرد: در ساختمان هاي بلند مرتبه و برخي ساختمان هاي ديگر در بحث فن آوري هاي نوين، پيشرفت هاي خوبي حاصل شده و در بحث سازه اي مسكن مهر، 30 درصد اين تكنولوژي مشهود است.كامران با بيان اينكه هنوز در بكارگيري فن آوري هاي نوين در صنعت ساختمان فاصله زيادي با استانداردها داريم، گفت: اين مهم نيازمند ابزارهاي فرهنگي و مالي است. وي افزود كرد: كاهش هزينه با 3 مولفه تشويق، الزام و سوبسيد، قابل تأمل و پيگيري است .رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان استان خراسان رضوي افزود: اكنون پايگاه هايي كه مي توانيم از آن ورود پيدا كنيم، پروژه هاي دولتي و در مرحله بعد بخش خصوصي است كه در اين بخش بايد به آنها كمك كرد.

مهندس كامران بيان كرد: با تمهيدات مسئولين مربوط به امر ساخت و ساز، بايد اين بستر فراهم شود تا در ساخت و سازهاي كوچك هم شاهد اين بهره وري باشيم.وي با اشاره به اصول استاندارد سازي بيان كرد: توليد انبوه بايد با پيش فرض ها و تعاريف مشخص، صورت پذيرد؛ به گونه اي كه كارخانجات به توليد انبوه پرداخته و صرفه اقتصادي و كاهش هزينه را به دنبال داشته باشند.كامران به اهميت دبيرخانه فن آوري هاي نوين صنعت ساختمان در مشهد اشاره كرد و گفت: اين دبيرخانه به صورت دائمي در كشور فعال بوده و تا همايش بعدي اين فرصت وجود دارد كه بانكي اطلاعاتي از مشتريان داخل و خارج كشور، در اختيار جامعه مهندسين و سازندگان قرار دهد.

شايان ذكر است: چهارمين همايش ملي فن آوري هاي نوين صنعت ساختمان كه از سوي اداره كل راه و شهرسازي و سازمان نظام مهندسي ساختمان خراسان رضوي با شركت 1200 نفر از مهندسان رشته هاي هفتگانه نظام مهندسي از سراسر كشور، معاونان وزير و مديران كل ستاد وزارت راه و شهرسازي در سالن صباي مشهد در تاريخ 24 و 25 برگزار شد.

پایان خبر/*

کد خبر: 1827

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید