امروز: سه شنبه 04 تیر 1398 برابر با 25 جون 2019

آخرین خبرها

  • سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی :
باز بینی5000 واحد مسکونی و تجاری منطقه بلوار توس مشهد آغاز شد

  • شنبه, 17 بهمن 1394
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
بازبینی واحدهای مسکونی و تجاری بازبینی واحدهای مسکونی و تجاری MashhadOmran.ir

به میمنت دهه فجر انقلاب اسلامی، مانور بازبینی از تأسیسات گاز پنج هزار واحد مسکونی و تجاری در منطقه بلوار توس مشهد با شرکت 60 نفر مهندس ناظر گاز سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی روز پنج شنبه (امروز) آغاز شد.

 

پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان، در این مراسم که شریعت تبار معاون دادستان در امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم، دکتر حسینی بازرس ویژه قتل دادگستری و جعفری مدیرعامل سازمان آتش نشانی و امور ایمنی شهرداری مشهد نیز حضور داشتند، دکتر علی سیفی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی هدف از اجرای این مانور 3روزه را بازبینی مهندسان ناظر گاز از تأسیسات گازی منازل و واحد های تجاری شامل؛ نحوه ی لوله کشی گاز، جوش ها، سر شلنگی ها، وسایل گاز سوز و دودکش ها، کلاهک ها، مسیر دودکش ها و دریچه های تأمین هوا بیان کرد.

وی افزود: این بازدیدها، خانه به خانه با مجوز دادستانی و به صورت رایگان توسط سازمان نظام مهندسی ساختمان انجام می شود و ناظران گاز ضمن ارائه توصیه های ایمنی بروشورهایی را به ساکنان منازل میدهند.

دکتر سیفی اظهار داشت: این مانور از کوچه های 30 تا 65 بلوار توس انجام می شود و ناطران گاز با لباس‌های مخصوص و کارت شناسایی به منازل مردم مراجعه می کنند و نواقص تأسیسات گازی را به ساکنین می دهند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی یکی از خطرات ناشی از حوادث گاز منازل را بی‌توجهی خانواده ها و بعضاً تغییرات در لوله کشی گاز رسانی بعد از تأییدیه ناظران گاز دانست و افزود: این بازبینی باعث رفع نقص گازرسانی و دودکش ها و پیشگیری از خطرات گاز co ، مسمومیت و مرگ خانوارها و جلوگیری از انفجار منازل خواهد شد.

در این مراسم مهندس مجید تقوی مدیر گاز سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان رضوی از مرگ 1500 نفر بر اثر حوادث ناشی از گاز co طی 4سال گذشته در استان خبر داد.

وی افزود: طرح بازبینی از گازرسانی منازل و واحدهای تجاری برای پنجمین سال متوالی انجام می شود که در پارسال این طرح در منطقه بلوار طبرسی مشهد انجام شد که از مرگ و میر ها و حوادث ناشی از خطرات گازی 60% کاهش یافت.

پایان خبر/*

کد خبر: 389

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید