امروز: شنبه 28 مهر 1397 برابر با 20 اکتبر 2018

  • دکتر حسینی:
مشهد در آستانه بزرگترین رویداد رسانه ای جهان اسلام قرار دارد

  • چهارشنبه, 31 خرداد 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
مشهد در آستانه بزرگترین رویداد رسانه ای جهان اسلام قرار دارد mashhadomran.ir

سومین جلسه نشست هماهنگی و کارشناسی نهمین اجلاسیه رادیو و تلویزیون با محوریت مشهد 2017 با حضور معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیراجرایی اجلاسیه، مدیران، مسئولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، سید جواد حسینی در این جلسه با بیان اینکه این نشست کارشناسی در راستای تصمیمات نهایی و به منظور هماهنگی و یافتن راهکارهایی جهت بهتر برگزار شدن این اجلاسیه است؛ گفت: هم افزایی و همکاری خوبی بین دستگاههای اجرایی استان صورت گرفته است و شاهد اجرای باشکوه اجلاسیه در مشهد خواهیم بود.
وی افزود: شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، رسانه های مجازی و موسسات تولید برنامه کشورهای اسلامی در نهمین اجلاس اتحادیه رایو و تلویزیون حضور خواهند داشت و در کنار جشنواره نمایشگاهی از تجهیزات توسعه و فناوری رسانه ای شبکه ها نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری خراسان رضوی در ادامه گفت: رابطه رسانه با فرهنگِ ایثار و مقاومت از جمله موضوعاتی است که این اتحادیه در نشست های خود سعی بر تبیین آن دارد و در نهمین اجلاس خانواده شهدای رسانه مقاومت نیز حضور خواهند داشت.
حسینی با بیان این که این اجلاس بزرگترین رویداد رسانه ای جهان اسلام است و برنامه های آن باید در بستر 2017 معنا شود ، گفت: یکی از اهداف آیسسکو معرفی ظرفیتهای شهری است که به عنوان پایتخت فرهنگی شناخته شده است و این رویداد می تواند شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام را به خوبی به جهانیان معرفی نماید.
وی با اشاره به رویداد مشهد 2017 گفت: 170 رویداد بین المللی برای مشهد 2017 پیش بینی شده و در حال اجراست که برگزاری این اجلاس از جمله این رویداد ها ست.
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: این اجلاس فرصتی استثنایی برای معرفی ظرفیت های معنوی، علمی، گردشگری، تاریخی و مذهبی و اقتصادی مشهد تلقی می گردد و این قطعه از بهشت دراین فرصت به جهانیان معرفی خواهد شد.
وی بیان کرد: برگزاری این اجلاسیه تاثیر مثبتی در معرفی ظرفیتهای شهر مشهد دارد و این اجلاسیه در جای خود مهم ،قابل اعتنا و ارزشمند است.
حسینی گفت: با تلاش فراوان مدیران استان و رایزنی های انجام شده و در راستای رویداد مشهد 2017 میزبانی این اجلاس از کشور عراق به شهر مشهد منتقل شد.
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به این که رویداد مشهد 2017 دارای سه رکن بین المللی، کشوری و استانی است؛ می بایست در آن هر سه رکن شامل دبیر کل یا نماینده ی آیسسکو، وزیر ارشاد و استاندار خراسان رضوی دیده شوند.
بهمن پورمعاون اجرایی اتحادیه رادیو و تلویزیون اسلامی نیز در این نشست گفت: حدود 800 مهمان داخلی و خارجی در این اجلاسیه که از 9 تا 14 تیرماه در مشهد برگزار می شود، حضور خواهند داشت و تا کنون حضور 200 شبکه از 220 شبکه عضو اتحادیه شبکه های رادیو و تلویزیون جهان اسلام در نهمین اجلاس قطعی شده است .
وی با بیان اینکه تاکنون 483 اثر تلویزیونی و 93 اثر رادیویی در قالب‌های فیلم، مستند، گزارش‌های خبری و برنامه‌های ترکیبی به دبیرخانه رسیده است، ادامه داد: این اجلاس با رویکرد معرفی ظرفیتهای مشهد به جهان اسلام ، بررسی رویداد های مشهد 2017 و شخصیت امام رضا (ع) در مشهد برگزار خواهد شد و برپایی هفته فیلم اسلامی ، بازار فیلم ، فیلم مشهد و نمایشگاه تجهیزات رادیویی و تلویزیونی از برنامه های جانبی این رویداد است .

پایان خبر/*

کد خبر: 2161

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید