امروز: یکشنبه 31 تیر 1397 برابر با 22 جولای 2018

آخرین خبرها

جذب 32 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در شش ماهه نخست سال جاری در استان

  • سه شنبه, 11 مهر 1396
  • اندازه نوع خط کاهش اندازه نوع خط افزایش اندازه نوع خط
شکوه میرشاهی شکوه میرشاهی mashhadomran.ir

سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی از جذب 32 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
پایگاه خبری مشهد عمران به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، شکوه میرشاهی با اشاره به نامگذاری سال با عنوان اقتصاد مقاومتی تولید، اشتغال؛ افزود: پیرو منویات مقام معظم رهبری در خصوص رونق بخشیدن به تولید و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی، این دفتر با توجه به نقش سرمایه گذاری خارجی در ایجاد فرصت‌های جدید تولیدی و شغلی در کشور اهمیت ویژه‌ای برای این حوزه قائل است.
وی گفت: سرمایه خارجی جذب شده طی 6 ماه ابتدای سال جاری در حوزه‌های فرش ماشینی، زیورآلات و طلا، چاپ و بسته بنده و ساخت و مونتاژ بردهای الکترونیکی و ساخت هتل، صنایع سلولزی و احداث نیروگاه از کشورهای آلمان،افغانستان، چین و عربستان بوده است.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان رضوی تأکید کرد: با توجه به اهداف برنامه ششم توسعه مبنی بر تأمین 25.3 درصد از منابع مالی سالانه از محل سرمایه‌گذاری خارجی تلاش می‌کنیم که این سهم از منابع محقق شود.
میرشاهی خاطر نشان کرد: دستگاه‌های اجرایی موظف اند برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی تمامی امکانات و توان مدیریتی خود را بکار گیرند به نحوی که سرمایه‌گذار خارجی در کمترین زمان ممکن نسبت به راه‌اندازی فعالیت اقتصادی خود اقدام نماید .
وی ادامه داد: همچنین لازم است دستگاه‌های اجرایی طرح‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار خود را برای پیشنهاد به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه نمایند.

پایان خبر/*

کد خبر: 2385

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

سرتیتر آخرین خبرها در مشهد عمران

با ما در تماس باشید